Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a pszichológia...

Mi ennek a pszichológia betegségnek a neve?

Figyelt kérdés
Hallotam és láttam filmben régen hogy van egy olyan pszichológia betegség amikor a páciens túlzottan szeret valakit és ezért bántja. A filmnek a címére nem emlékszem már de ott az volt hogy az anya a lányát (aki már felnőtt lett és így visszaemlékezett) gyerekkorában cigaretávval égete meg és bántalmazta, de állítolag ez egy pszichológia betegség amikor anyira szeret valakit hogy bántja. Nem tudom , ezért kérdezem mi ennek a neve ? létezik-e ilyen ?
2011. máj. 10. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

olyan nincs hogy valaki szimplán úgy mutatja ki hogy szeret valakit hogy bántja ... akkor őt is bántalmazták gyerekkorában és nem tudja máshogy kifejezni a szeretet ilyenről hallottam már

nem tudom hogy van e ennek pontos neve :S

2011. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Esme.avantgarde válasza:
Személyiségzavar...?
2011. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leginkább az "átruházott" Münchausen-szindrómára hasonlít amit leírtál:


[link]

2011. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Igen, szerintem is ez lesz az. Köszi

2011. máj. 10. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Voltaképpen az oroszlán is azért eszi meg az őzikét. Mert nagyon szereti.
2011. máj. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!