Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az álomban az hogy...

Mit jelent az álomban az hogy lebegek, repülök? Pszichológiai megközelítésből, és nem álomfejtési, ezotériai oldalról érdekelne.

Figyelt kérdés
Régen a gyermeknevelési tanácsadó kérdezte tőlem. mindenféle játékok között. Lehet, hogy csak a reakciómra volt kíváncsi de akkor az is érdekelne, hogy mit figyelt.
2011. jún. 2. 23:59
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:
Általában gondtalanságot jelent, vagy azt hogy éppen sikeres vagy valamiben. Freudi álomnak hívják, de igazából nem valószínű, hogy van bármi alapja az álomfejtésnek, csak megfigyelték, hogy bizonyos élethelyzetekben ismétlődő álmok jelennek meg sok embernél. Ennyi kb.
2011. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy nem álomfejtési megközelítések érdekelnek, de köszönöm a válaszod, és várom a továbbiakat. :)
2011. jún. 3. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
A szexmáninás Freud azt mondaná, hogy szexuális izgalom. Jung azt mondaná, hogy nem a valóságban élsz, hanem a fantáziavilágodban. Én is ezt gondolom, bár ezer millió dolog megváltoztathatja az értelmét.
2011. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 amfora válasza:
55%
Nekem is egy időben visszatérő álmom volt. Úgy gondolom, hogy ez "embrionális" tapasztalatainkra vezethető vissza, mikoris a méhen belül lebegtünk - akkor még nem "tudtuk", hogy repülni mit jelent. A lebegés érzet a tudatalattinkba elraktározódott mint a tökéletes jó egyik érzete. Néha előjön, kellemes és megnyugtató, szinte eufórikus boldogságérzetet okozva.
2013. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
72%

Annyira imádom a sok hozzáértőt....

Kezdjük az elején.


A pszichológiai megközelítés összefolyik az "ezoterikussal". Önismeretre egyre nagyobb az igény a társadalmunkban, de mivel az emberek egy része már nem bízik a hivatalos magyarázatokban, elfordul az un. "ezotéra" felé, ami elég sok mindent jelent. Általában kommersz pszichológia rosszul alkalmazva, nyakonötnve mindenféle babonával, persze vannak ellenpéldák is.


Sajnos sok ezo-asztro-stb oldalon van "Álmoskönyv" amivel "megfejtheted" az álmaidat. A helyzet az hogy minden álomnak személyre szabott a jelentése, és nagyon kevés olyan szimbólum van ami szinte minden embernél hasonló dolgot "jelent". De van pár, a lebegés is _általában_ ilyen. Általában. Tegyük fel hogy a nemzetközi űrállomáson dolgozol 2 hónapja, ezesetben a lebegés teljesen mást jelent számodra, mint ha egy mozgássérült tolókocsis kisfúként álmodnád ugyanezt.


Se Freud, se Jung nem mondana erre önmagában semmit, ugynais minden álom kontextusában értelmezhető. Tehát megkérdezné hogy milyen élethelyzetben álmodtad, pontosan mire emlékszel, milyne magasan repültél, és hogy milyen dolgok foglalkoztattak téged azona héten.


Hogy anevelési tanácsadód mért kérdezhette, azt nem tudom. KOnkrétan rákérdezett, hogy "szoktál-e álmodban lebegni?" Ha így történt felteszem azért tetet mert kíváncsi volt hogy tényleg jól érzed-e magad mostaánában abőrödben. (De ezt nem tudhatom biztosan)


Nagy általánosságban a repkedős álmok akkor szoktak jelentkezni,amikor nőtt az önbizalmad, optimistán(optimistábban) látod az életedet, úgy érzed hogy sinen vagy, és felülemelkedtél egy problémán. Büszke vagy és bizonyítani akarsz végre!

2013. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Visszatért az az élethű álom hogy felemelkedek lassan az ágyból egészen a plafonig s akaratom ellenére tovább lebegek...... S úgy vissza ugyanabba a helyzetbe s tovább alszok. Persze olyankor felébredek hogy mi a f@sz volt ez?

Gyerekként sokat álmodtam ilyesmit

Tudom így fasza kis álomnak tűnik, de nem az. Képzeld el hogy hírtelen egyedül a sötétben annélkül hogy akarnád mereven elkezdenél lebegni....mintha valaki vagy valami ezt az okot kiváltotta volna. Inkább horrorisztikusak, s nyomasztóak mint sem nyugtatóak! A plafont még meg is érintettem és éreztem a hideg felületét. Ezenkívűl a lépcsőházból idegen emberek veszekedéseit hallottam, avagy kiabálásokat melyek egyre és egyre közelebb jöttek s féltem attól hogy nehogy az ajtómon bejőjenek s megöljenek.....tele voltam szorongással s félelemmel!

2022. jún. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a szorongást jelenti. Ágy a biztonságot jelentő "kuckó", amiből akaratod ellenére távozol a nagy bizonytalanságba, amit nem tudsz kontrollálni, pl. bármikor lezuhanhatsz, megütheted magad, vagy akár elrepülhetsz akárhova, ha nem állít meg a plafon, de ugyanilyen erővel ugye akkor már ki is repülhetsz az ablakon, és az is megtörténhet.


Ugyanakkor egy elég kirívó dolog, ami magányossá teszi az embert, mert az emberek nem szoktak repkedni, felületes szemlélőből, akik nem értenek meg, akár irigységet, megvetést, haragot is kiválthat, hiszen sokan szeretnének szuperképességet. Tehát lehet egy meg nem értettség is.

2022. jún. 9. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!