Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelensen ez, hogy nem...

Mit jelensen ez, hogy nem tudom hogy ki is vagyok valójában?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz ezt megfogalmazni,de az az igazság hogy mindig más embert képzelek a helyembe,másnak képzelem magam.Még a családom körében tűrhető a helyzet de ha sokan vagyunk egyből szerepet kell játszanom,mert nem találom magamat,mindig valaki más vagyok.Bárki:apám anyám tesvérem,ideálok (férfiak!).Szóval nem tudom hogy ki vagyok.Tudom,van olyan mikor fölteszi magának a kérdést az ember,hogy xy most mit tenne a helyemben.De itt már régen másról van szó.Halálosan ciki erről beszélni,úgyhogy senki sem tudja pszihiáter vagy ilyesmi.Ezért fordultam hozzátok.Csak kíváncsi vagyok más is van e így.Főleg férfiakra akarok hasonlítani akik tetszenek,vagy akibe bele vagyok zúgva(viselkedésben).Nem vagyok meleg egy kicsit sem!Egy 30 éves anyuka vagyok és nem értem ezt a hülyeséget.De minden egyes mozdulatom valaki másé,a nap minden percében.Szerintem csak akkor vagyok én én,amikor alszok.
2011. jún. 3. 23:01
 1/4 A kérdező kommentje:
+t
2011. jún. 3. 23:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem abból fakadhat ez a dolog hogy nagyon meg akarsz felelni mindenkinek. Meg sokat nézted talán a tévét..

Mindenesetre ha így gondolod akkor sincs veszve semmi esetleg lehet belőled még egy jó színész vagy minimum egy szinkronhang. :) Énnekem is van elég sok mozis beszólásom ,de ez annak tudható be hogy én is sokat filmezek és egy idő után beleélem magam a hangulatba. Ilyen az emberi természet. Majmok vagyunk mind és másoljuk egymást meg a jó dolgokat.

2011. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha sokan vagyunk egyből szerepet kell játszanom,mert nem találom magamat,mindig valaki más vagyok."


Mindenki játszik szerepeket. Senki sem ugyanúgy viselkedik a barátnőjével, mint a főnöke előtt, a haverokkal, mint a bíróságon, vagy családi körben, mint az iskolában.


"Szóval nem tudom hogy ki vagyok."


Akkor nézd végig az utóbbi napodat, hetedet vagy évedet. Amikor megsértettek, hogyan reagáltál? Amikor munkahelyi kudarc ért, hogyan reagáltál? Amikor siker ért, hogy reagáltál? Amikor dönteni kellett, mennyi idő alatt, milyen módszerrel, mit döntöttél? Milyen módszerek, milyen ütem jellemzi a munkádat? Hogyan osztod be az idődet? Ezekre és más hasonló kérdésekre adott válasz vagy te.


"De minden egyes mozdulatom valaki másé,a nap minden percében."


A mozdulataid az te vagy. Amit csinálsz, az vagy te. Minden más puszta vélekedés.


Amúgy értem, miről beszélsz, csak egyszerűen egy félreértésről, álproblémáról van szó.

2011. jún. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
Mindannyian szerepet játszunk akkortól hogy felébredünk este az elalvásig. Más vagy mikor a gyereket mint anyuka viszed óvodába,iskolába más mikor a barátnőddel találkozol vagy egy férfi munkatársi társaságban mozogsz. Ez sokunknak nem jelent problémát,de tudnod kell hogy ez mind te vagy. Te jelensz ott meg,te döntesz,te kérdezel és válaszol ha kérdeznek.Nincs más és még akkor is te fantáziálsz mikor valamelyik ideálod bőrébe lennél szívesen. Akkor lesz probléma ha már annyira rád ég egy vagy több szerep hogy észre sem veszed.
2011. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!