Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valójában mi lehet a bajom?

Valójában mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Pszichopátiát diagnosztizáltak nálam. Utánaolvastam, és azt írták, hogy a pszichopata személy teljesen mentes az érzelmek bármilyen formájától, gátlástalanul megbánt tönkretesz embereket, igazából nincsenek barátai, mert azokat is kihasználja stb. Rám úgy érzem ez nem jellemző. Igaz, előfordult, hogy a saját igazam hangoztatásában nagyon messzire mentem, és kvázi lehülyéztem a beszélgetőtársaimat, mert nem voltunk egy véleményen, de ez ennyiben kimerült. Másoknak nem célom ártani, olyan volt, hogy magamnak ártottam, olyan helyzetet kreáltam, ami néha kifelyezetten veszélyes volt rám nézve, emiatt volt eset, hogy életveszélybe kerültem és a családtagjaimnak okoztam ezzel fájdalmat, mivel ők szeretnek. Valójában úgy érzem, hogy a félelemérzetemmel van a gond meg azzal, hogy nagyon önfejű vagyok és néha nagyon felelőtlen is. Vannak barátaim és nem akarom őket kihasználni. Nem is vagyok társasági ember, mint általában a pszichopaták, inkább egyedül szeretem a dolgomat végezni. Nem vagyok érzéketlen sem, szoktam segíteni másoknak, sokszor úgy, hogy nem várok cserébe semmit viszonzásul.
2011. márc. 9. 20:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Na jó, azért túlzás a diagnosztizálás szó. Ezt nem pszichiáter/pszichológus jelentette ki, hanem egy olyan ember, aki elég művelt e téren.
2011. márc. 9. 22:34
 2/3 anonim válasza:
Rossz helyen olvastál utána, amit leírtál, az a szociopatákra (antiszociális személyiségzavar) jellemző, a pszichopátia több mentális betegségre és tünetegyüttesre használt gyűjtőfogalom.
2011. márc. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. márc. 10. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!