Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen vitamin hiánytól...

Milyen vitamin hiánytól alakulhat ki fáradékonyság, alvászavar, melankólia, vagy esetleg depresszió?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
MagneB6-ot szoktak az idegrendszerre javasolni, arra van jótékony hatással, de szerintem így együtt amiket leírtál, nem egy vitamin hiánya, hanem többé, szedhetnél erősebb multivitamint (Lenkei félét, vagy testépítőknek szánt brutál adagot-shop.builder.hu). Mellé egészséges étkezés, nem diéta, csak egészségesen!
2010. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

így van, több vitamin hiánya miatt is lehet, sőt vashiány is okozhat ilyesmit.

télre szedjél valamilyen multivitamint, próbálj meg sok gyümölcsöt, zöldséget enni, már amiket lehet kapni mostanság, vagy mirelitet.

2010. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magnézium-,kálium-és vashiány(de ez utóbbi nem feltétlenül).
2010. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:
Az a biztos, ha multivitamint szedsz, abban majd minden benne van.
2010. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%
Már ne haragudj, kedves kérdező, de te olyan helyen élsz, ahol nem jutsz rendes táplálékhoz, gyümölcshöz? Depressziót meg semmilyen vitaminhiány nem okoz. Ez utóbbira a hajlamot örökölheted, vagy az életmóddal beszerezheted. Ha érzed, hogy ilyesféle bajod van, menjél el szakorvoshoz.
2010. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tisztelt utolsó válaszoló. Nem említettem a kérdésben, hogy a felsorolt tünetek közül bármelyiket is tapasztaltam volna magamon. Pusztán kíváncsi voltam, hogy vajon milyen vitaminok hiánya okozhatja őket. Gyakran járok piacra, ebből kifolyólag tisztában vagyok vele, hogy napjainkban is lehet még kapni gyümölcsöket. Fogyasztom is őket kellő menyiséggel. Annak ellenére, hogy nem értek egyet azzal az álláspontoddal, hogy ha bármelyik tünetet észlelném rögtön forduljak orvoshoz, megköszönöm a válaszodat, de továbbra is előnyben részesítem az alternatív megoldásokat.
2010. dec. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!