Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez apakomplexus?

Szerintetek ez apakomplexus?

Figyelt kérdés
már 14 évesen és 19 éves fiukkal jártam.az apukámat nem ismertem egészen 7 éves koromig,majd hirtelen felbukkant..most pedig megint eltünt,nagyon ritkán beszélünk.nembeszélve arrol h 4 évesen olyan nevelőapám volt aki állondoan bántalmazott főleg fizikailag.érzem h az időseb férfiakhoz vonzodom,a velem egykoru fiukra nem tudok férfiként tekinteni,most 15 vagyok és a barátom 21.ez apakomlexusnak számít?
2011. jún. 6. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez még nem egészen az, De a kapcsolataidban keresed az érettebb fiúkat, tehát a nyomai megvannak.
2011. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem tisztán kor kérdése. Sokkal inkább attól függ, mit vársz a kapcsolatodban attól az idősebb, érettebb férfitól? Ha ő nyújtja számodra a biztonságot, nélküle elveszettnek érzed magad, ha nem tisztán társadnak érzed, akkor jó eséllyel pályázhatsz a fenti titulusra. Önismerettel, szituációs és pszichodráma gyakorlatokkal a helyzeted javítható.
2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
úgy érzem h mellém mindig kell valaki,mert egyedül senki vagyok,egyedül nem vagyok egy egész,az idősebb férfira már már bálványként tekintek. ha meglátok egy fiatalabb helyes fiút rögtön elképzelem őt úgy 30-34 évesen,hogy majd milyen érett külseje lesz..teljesen beteges,bolondnak érzem magam.
2011. jún. 6. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok.

Amúgy én apukámmal és anyukámmal élek, de nem foglalkoznak velem.

2011. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ettől még messze nem vagy "beteges bolond", hanem van egy valós problémád, amit egyedül nehezen bírsz kezelni. Nem is kell, hogy egyedül tedd ezt, nyugodtan kérhetsz segítséget. A jól induló párkapcsolatot sajnos elég hamar tönkre tudja tenni, ha a társak nem társakként tekintenek egymásra, nem is úgy viselkednek. Ilyenkor az egyensúly felborul, az egyik többet ad, mint kap, valakire több súly kerül. Ez egy ideig elviselhető (akár évtizedes hosszban is lehet), ám semmiképp nem mérhető egy egészséges, rendben és egyensúlyban lévő párkapcsolathoz. Tudom, mert mindkettőben van személyes tapasztalatom is.
2011. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül apakomplexus, lehet hogy csak érettebb gondolkodású vagy a korosztályodnál, így érthető, hogy az idősebbeket keresed. Én is ilyen voltam a Te korodban, most 34 vagyok és a férjem egykorú velem.
2011. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!