Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szellemi fogyatékos vagyok?...

Szellemi fogyatékos vagyok? Hol és hogyan vizsgáltathatom ki?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,és mondták azt, hogy szellemi fogyatékos vagyok.Én nem tudom mit higyjek.Ha stresszes vagyok, akkor gyors a beszédem, az igaz.Nem midig, de előfordul ez.A mennyasszonyommal is ezért szakítottam, mert egy idő után ezt nem tudta tolerálni.Tanulni egyébként jól tudok.Jelenleg főiskolai hallgató vagyok, szociális munkás szakon.Jól megy a tanulás.Az is igaz, hogy amikor stresszes vagyok, és tükörbe nézek, akkor az arcom el van torzulva,legalábbis szerintem.Lehet, hogy ezért néznek annak?A stressz, a szorongás az márpedig a mindnenapok velejárója.E miatt volt olyan, hogy gyógyszerknt alkalmaztam az alkoholivást.Mondjuk az alkohol rontott a memóriámon az igaz,de már nem iszom,így úgy érzem, mintha kezdene helyreállni.De még mindig szokott lenni egyfajta furcsa tudatállapot: bizonyos emlékeim bizonytalanok:emlékszem sokmindenre, de mégis nem vagyok biztos mindenben, hogy tényleg megtörténtek-e azok.De szellemi fogyatékosnak már az alkoholfogyasztás előtt is neveztek.Most akkor mi vagyok?Meg szeretném tudni.
2011. jún. 8. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi vagy? A szöveged nem úgy fogalmaztad, mintha őrült lennél. Azt, hogy gépelés közben rángatóztál-e, meg nem tudhatjuk. Szerintem te csak egy átlagos, a helyesírás alapvető szabályait nem ismerő ember vagy, és bolhából csinálsz elefántot.


Ha biztosra akarsz menni, akkor rakj fel magadról videót, amin éppen elmélyülten beszélsz valamiről. Akkor könnyebben megállapítjuk, hogy megvan-e minden kereked.

2011. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérd szakember segítségét.
2011. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább önértékelési zavarod van. Amiket elmondtál, abból semmi nem utal szellemi fogyatékosságra.
2011. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 eNerdzsy ***** válasza:
Irány a háziorvos - elmondod mi a gond, esetleg elküld pszichológushoz - néhány teszt és egyből többet tudsz mintha itt elkezdenénk mindenféle teóriákat gyártani.
2011. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szellemi fogyatékosság, inkább valamilyen viselkedési/önértékelési zavar, stb. A szellemi fogyatékosság nem ilyen, nekem elhiheted. Nehezedre esik a stresszt elviselni, ezért mindeféle pótcselekvésekhez nyúlsz megoldásért. Ezen szakember segíthet. A menyasszonyodnak pedig gratulálok, hogy gyors beszéd miatt hagyta el a párját.
2011. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szellemi fogyatékos lennél, akkor nem tudnál ilyen értelmesen és logikusan fogalmazni.

És főiskolás sem lennél.

Úgyhogy NEM vagy szellemi fogyatékos.

2011. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki leérettségizett, az nem nagyon lehet értelmi fogyatékos, és főiskolát kb. 110-es IQ alatt nem lehet elvégezni.


Nem világos, mi pontosan a problémád. Menj pszichológushoz, beszélgess el vele, hátha rájön, van-e egyáltalán bármilyen probléma.

2011. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak valamiféle stresszkezelés hiányával kapcsolatos személyiségzavarod lehet. Értelmi fogyatékos nem tudna ilyen koherens szöveget írni mint te!
2023. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!