Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg egy csomó betegségnek...

Tényleg egy csomó betegségnek idegi alapjai vannak?

Figyelt kérdés

Mármint hallottam, hogy allergiát, meg egy csomó más betegséget idegi alapon alakulnak ki.

Hogy valaki mindennap ideges, stresszes, dühös akkor előbb-utóbb betegsége lesz.

Ez igaz, vagy csak kamu?


2011. jún. 8. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. A rákkal is ez ahelyzet. Legalábbis ez is lehet kiváltó probléma..
2011. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Én hiszek ebben, de szerintem ez is olyan dolog, mint a jóslás. Valaki hisz benne, valaki nem...


Nekem az asthmámra azt mondta, egy hölgy, azért lehet mert feltehetően elvagyok kényeztetve és nincs meg bennem az adok-kapok egyensúly->ezért van a levegő vevéssel és a levegő "adással(lélegzéssel)"gondjaim.

2011. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Én hiszek ebben, de szerintem ez is olyan dolog, mint a jóslás. Valaki hisz benne, valaki nem... "


Azért ne keverjük össze a két dolgot. A lelki gondok, a stressz, a szorongás számos betegséghez vezethet. Ami viszont a "betegségbelemagyarázósdit" illeti (már meglevő betegségbe próbálnak hajánál fogva ráncigálva belebeszélni valami homályos lelki problémát, amit az szimbolizál): Nos, az biza nem több, mint aminek látszik, belemagyarázás.

2011. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben így van, ahogy írod. Kezdetben csak pár rossz gondolatként jelentkezik, de ha nem teszel ellene semmit, depresszióként fog folytatódni.
2011. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami felnőttkorban alakul ki, annak nagy része szerintem is lelki eredetű. De a 6 hónapos koromban kialakult brutális allergiámról nem hiszem :) Persze, ki tudja!
2011. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!