Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tehetek ez ellen valamit,...

Tehetek ez ellen valamit, vagy el kell fogadnom?

Figyelt kérdés

15,5 éves lány vagyok, és apakomplexusom van. 13 éves korom körül kezdődött, pont amikor a szüleim elváltak. Apámmal az előtt sem volt jó kapcsolatom (kb. 10 éves korom óta már nem igazán törődött velünk), most pedig van, hogy hetekig nem látom, ha pedig igen, akkor is csak max.15 percre. Nem is vagyok rá kíváncsi, mert elhanyagolt minket, és ezt nem tudja már helyrehozni. (A nővérem 18 éves, és kb. fél évente beszélnek 2 szót.) A szüleim válása után egy kicsivel, vettem észre, hogy a 35-40-50 éves férfiakat tartom vonzónak. A korombeli fiúk egyáltalán nem érdekelnek. Emiatt senkim se volt még. Természetesen nem akarok egy 40 évessel járni, nem tartom helyesnek az ilyet, és biztos meg is bélyegeznének. Csak rossz látni, hogy a korombeliek (osztálytársnőim, barátaim) megnézik a 15-20 éves fiúkat, és mondják, hogy: "jaj de helyes!" stb. De engem tényleg nem érdekelnek. És kezdem azt érezni, hogy van velem valami baj...

Egyébként van nálunk a suliban egy nagyon helyes tanár (41 éves, de kb. 35-nek néz ki), és eléggé vonzónak tartom, ő is kedvel engem, szokott nekem bókolni, meg utalgat erre-arra. Persze tudom, hogy ilyen korban a férfiak kacsintgatnak a "friss husik" felé, de semmiképpen nem mennék bele egy ilyen dologba akármennyire is vonz.

Elmúlik ez, vagy törődjek bele?

15,5/L



2011. jún. 14. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hiányzik az életedben az apa, ez tény... nos, ha anyukádnak lenne valakije, akkor kezdheted úgy érezni (ha a kapcsolatuk komoly) hogy van már apukád... talán akkor elmúlna...
2011. jún. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Anyukámnak nincs senkije, és azt mondta, hogy nem is szeretne, mert így is sokat dolgozik, és alig van ideje ránk is, nemhogy egy férfira. Alig van itthon, ezért szinte mindig egyedül vagyok. Ha odamegyek hozzá, hogy csináljuk valamit, akkor ha éppen ideges akkor egyszerűen visszautasít, ha pedig fáradt, akkor erre hivatkozva utasít el. A nővéremnek van barátja, ő mindig vele van, vele sem tudok beszélgetni, általában csak köszönünk egymásnak (vagy még azt se), és le van tudva a napi beszélgetés. Nagyon magányos vagyok, persze barátaim vannak, de ők nem tudják annyira pótolni a családi szeretetet. A szüleim válásáig eléggé összetartó volt a család, de amióta apám kilépett az életünkből, széthullott. Túl hamar kellett felnőnöm, önállósodnom, szerintem ez is közrejátszik.

2011. jún. 15. 07:06
 3/19 anonim ***** válasza:

07:06


Ezek csak idióta kifogások. Ha lenne párja alapból magasabb lenne a jövedelem és kevesebbet kellene dolgoznia...

2011. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nekem is ez az álláspontom.
2011. jún. 17. 18:17
 5/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ez csak a "gyakorikérdések.hu"-n van, hogy olyan könnyű beszerezni egy új apát, férjet. Az életben nem így van.

Kedves kérdező: Én, mint gyakorló apa és férj, nagyon megértem a problémádat, és csak azt tudom javasolni, ha te férjhez mész, tegyél meg mindent, hogy a te családod ne hulljon szét. Elemezd ki magadnak, hogy mennyi része volt anyukádnak abban, hogy így történt. Ha érdekel, tudok adni támpontokat is, az elemzéshez....

2011. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, azt már tudom, hogy én mindent másképp fogok csinálni az én családommal.

Szerintem anyának elég sok van a rovásán, mivel akkor kellett volna, hogy többet foglalkozzon velünk, amikor a válás történt. De nem tette. Nem akart beszélni róla, és a nővérem sem, így egyedül maradtam, egyedül kellett túllépnem a történteken. Apámmal pedig alig beszéltem ez idő alatt. Ha beszéltünk is, akkor sem erről. Szerencsére hamar feldolgoztam, mert tudtam, hogy így lesz a legjobb mindenkinek. Jobb is lett ezerszer, mivel így nem kell félnem többé apámtól, amikor részeg. Mivel elég sokszor előfordult ez. Szerencsére sosem bántott, de féltem, hogy megteszi.

Szóval anya nem nyújtott nekünk/nekem támaszt ezekben az időkben. Nem volt kivel beszélnem erről. Persze a barátnőimnek elmondtam, de ők kívülállóként nem tudtak sokat segíteni.

2 év alatt teljesen feldolgoztam, megérett a felfogásom, és most már tudom, hogy tényleg jobb ez így.

Azt hiszem, mindezeknek, illetve apám hanyagságának a hozadéka ez az apakomplexus. Már elég rosszul érzem magam emiatt. A barátnőim is észrevették, és meg is jegyezték, hogy milyen érdekes, hogy nekem csak az apám korúak tetszenek. Ilyenkor nem tudok mit mondani, csak kicsit rossz kedvem lesz, mert elgondolkozom, hogy milyen jövőm lesz nekem így, milyen férjem, lesz-e egyáltalán gyerekem stb...Nem tudom, hogy ki lehet-e gyógyulni ebből valahogy. Ha nem, azt is elfogadom, de akkor a szüleim lelkén fog száradni a dolog.

Ha nekem lesz családom, biztos, hogy nem hanyagolom el őket, és mindent másképp csinálok majd, mint ahogy az én szüleim. Ezt meg is fogadtam. Ez az egyetlen szerencsém, hogy előttem van az élet.

Igen, adhatsz még néhány támpontot, biztos a segítségemre lenne. Köszönöm.

2011. jún. 18. 07:50
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én 19 éves lány vagyok, hasonló helyzetben mint Te. A szüleim 7 éve váltak el .Nekem van kapcsolatom apámmal, jó is, de egyáltalán nem apa-gyerek kapcsolat, inkább mintha a bátyám lenne. Igazán komoly dolgokat nem tudok vele felnőttként megbeszélni..Én is elkezdtem észrevenni, hogy úgy kéz éve az idősebbekhez vonzódom. Szerintem ha pár év múlva érettebb leszel, és beleszeretsz egy pl. 35 körüli férfiba, és ő is viszontszeret, ne azzal foglalkozz, hogy megbélyegeznek-e. A saját boldogságoddal törődj, és ha úgy hozza az élet hogy egy idősebb férfival leszel boldog, akkor ne törődj a többi emberrel.
2011. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Hát, kezdek beletörődni, hogy én ilyen vagyok. Sokat gondolkozom a jövőmön mostanában. Szerintem igazad van, és én is tudom, hogy nem kell foglalkozni azzal, amit mások mondanak. Csak az a baj, hogy anyának biztosan nem merném bevallani ezt. Ahhoz nem elég jó a kapcsolatunk sajnos.

A másik dolog ami aggaszt, az a gyerekvállalás. Nagyon szeretnék majd anya lenni, és nem tudom, hogy a partnerem kora mennyi nehézséget fog okozni ebben. Valószínűleg elég sokat, hiszen ha pl. 40-45 éves lesz a párom, akkor addigra neki nagy valószínűséggel már lesz gyereke, és lehet, hogy nem akar majd többet, hiszen senki nem egy 2 Illetve ami még nem hagy nyugodni, az az, hogy nekem még nem volt senkim, de lassan szeretnék valakit. Minden osztálytársamnak már volt legalább 1 barátja

2011. jún. 18. 18:32
 9/19 A kérdező kommentje:

BOCSÁNAT AZ ELŐBBIÉRT, LENYOMTAM EGY ENTERT VÉLETLENÜL!


Újra:

Köszönöm a válaszod! Hát, kezdek beletörődni, hogy én ilyen vagyok. Sokat gondolkozom a jövőmön mostanában. Szerintem igazad van, és én is tudom, hogy nem kell foglalkozni azzal, amit mások mondanak. Csak az a baj, hogy anyának biztosan nem merném bevallani ezt. Ahhoz nem elég jó a kapcsolatunk sajnos.

A másik dolog ami aggaszt, az a gyerekvállalás. Nagyon szeretnék majd anya lenni, és nem tudom, hogy a partnerem kora mennyi nehézséget fog okozni ebben. Valószínűleg elég sokat, hiszen ha pl. 40-45 éves lesz a párom, akkor addigra neki nagy valószínűséggel már lesz gyereke, és lehet, hogy nem akar majd többet, hiszen senki nem egy 20 évesben látja a gyerekei anyját.

Illetve ami még nem hagy nyugodni, az az, hogy nekem még nem volt senkim, de lassan szeretnék valakit. Minden osztálytársamnak már volt legalább 1 barátja, csak nekem nem. Persze nem azért akarok valakit, hogy legyen nekem is, hanem azért mert tényleg magányos vagyok, és úgy érzem, megértem egy kapcsolatra már. De amíg ez a helyzet, sajnos nem tudok szerezni senkit.

Nehéz lenne várni még pár évet egy nálam sokkal idősebbre, miközben a fent leírtak is eléggé zavarnak.

2011. jún. 18. 18:38
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia !

A tegnapi 19 éves lány vagyok. Én is várakozom - volt néhány kapcsolatom korombeliekkel, próbálkoztam, de egyik sem volt komoly...nem vonzódom hozzájuk, most már egyáltalán nem. Inkább várok valakire akit igazán szeretek, de nekem is gyötrelmes ez a várakozás. Én is nagyon szeretnék anya lenni : ha kapcsolatot kezdenék egy nálam ennyivel idősebbel, már az elején letisztáznám vele ezt, mert nem akarom pocsékolni az időmet valakire, akivel nem lehet közös gyerekem. Az anyaságot senkiért nem adnám fel.

Kitartás, kedves Kérdező :) Előbb utóbb ránk talál a boldogság.

2011. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!