Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ciki önismeret miatt pszicholó...

Ciki önismeret miatt pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Aki volt már pszichológusnál, mik a tapasztalatok? Változott valami, nem volt ott kellemetlen stb.?
2011. jún. 15. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam pszichológusnál de szerintem egyáltalán nem ciki.
2011. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy ciki. Elvileg a mentális betegeknek is önismerettel segít a gyógyulásban, ha te "épen" szeretnél önimseretet fejleszteni, az szerintem külön jó dolog.:)

Első alkalommal furcsa a pszichológusnál. Legalábbis nekem az volt olyan érdekes, hogy még sosem tapasztaltam, hogy valaki ennyire figyel rám. Minden rezdülésemre, és mindent kimond.. hát ezt azért meg kell szokni. De szerintem jó dolog (az emberek 90%-ára rá férne..), pláne ha olyat fogsz ki, akivel jól kijöttök, mindenképp hasznodra lesz.

2011. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem merem leírni, hogy "nem". Ugyanis nekem is ez az állandó dilemmám.

Rengeteg problémám van, amire úgy érzem, hogy pszichológus lenne a megoldás. És mégis, valahányszor voltam, mindig az volt az érzésem, hogy kis hazug vagyok, amiért az össze barátom azt gondolja, hogy semmi bajom, senki nem tud róla, hogy ide járok, mit gondolnának. És az is rosszul érintett, hogy tényleg nagyon sokba került. Szóval én hiúsági alapon hagytam abba, pedig rám férne.

2011. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14:47-es, egy terápiát csak úgy abba lehet hagyni? Mit szólt a pszichológus? Vagy mit mondtál neki, miért nem mész többet?
2011. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt mondtam, hogy úgy érzem, eljutottam odáig, ahol már magam is meg tudom oldani.

Még most is úgy gondolom, hogy nekem kell inkább magamba néznem. Azok az egy órás alkalmak úgysem elegek ahhoz, hogy mindent megbeszéljünk. Ha egész napok lennének, akkor talán.

2011. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És erre csak úgy rábólintott? Azt gondolnám annyira kiismer téged, és annyi felelősségérzete van, hogy ezt is jobban átbeszéli veled, hogy biztos vagy-e a döntésedben.

Aláírom, hogy sokszor csekélynek érzi az ember az egy órát, de szerintem ebben a rendszeresség a lényeg. Haladtok valamennyit, te azon tudsz filózni, megemészted, és jövő héten haladtok tovább. Kb. mint a fogyókúránál, az a legkevésbé hatásos módszer, ha hírtelen nem eszel semmit.

2011. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, rábólintott. Megfelelően táltaltam, természetesen. Nekem nem volt elég. Nem pszichológus kéne, inkább egy jó barát, vagy ismerős. Van egy olyan ismerősöm pl. aki auralátó, mindenfélét megérez, sokat jártam utána, de nagyon elfoglalt és a végén mondhatni "lekoptatott". Égetni meg senkinél nem fogom magam...
2011. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!