Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A paranoid skizofrén betegek...

A paranoid skizofrén betegek kezelhető a betegségetek?

Figyelt kérdés
Anyámnak ez a fajta betegsége volt, 2 éve lett öngyilkos...neki nyugtatókat adtak (rivotril...stb.) olyan volt tőle mint egy 'zombi', meg az erős nyugtató mellé altatót is adtak neki+ a gyogyszerek mellékhatásaira feliratak más gyógyszert.Sajnos nagyon fiatal voltam amikor ez kiderült anyámról(12éves), nem akartam elfogadni, hogy beteg...Remélem van itt olyan skizofrén beteg akit sikeresen kezelnek.
2011. júl. 7. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat en hallottam,van is ismerös,akinek szinten ez van,kezelni lehet ,de kigyogyulni nem,ö sem akarta a gyogyszert szedni, gyogyintezetbe került.
2011. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Mikor a gyógynövényekről és a vitaminokról tanultunk kiderült,hogy nagyon sok tapasztalat van arról,hogy nagyobb dózisú vitaminok tünetmentessé tehetik a skizofrén állapotokat.Sőt,az ilyen betegeknek kifejezett vitaminhiány van a testében,ami rontja az életminőségüket.Én ezt mindenképpen kipróbálnám,és utána nyúlnék leszedáló szerekhez,amik sokszor veszélyesebbek,mint gondolnánk(bár olykor kivédhetetlenek).
2011. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
16%

fogalmazzunk úgy: pszichiátriai módszerekkel nincs az az elmebetegség, amit gyógyítani lehetne. Ezt egy neves prof. ismerte el, hogy 150 év alatt egyetlen embert sem nyilvánítottak gyógyultnak.

DE!

Van megoldás.

www.dianetika.hu.

Ennek az eljárásnak a segítségével több ezer embert gyógyítottak már meg. (Nem csoda, ha a pszichiáterek utálják őket)Mindenféle hipnózis, drogok és egyebek nélkül is működik.

2011. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem, hogy ilyen válaszokat fogok kapni...remélem én nem "öröklöm" ezt a betegséget....:S
2011. júl. 7. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Természetesen megvan rá az esély, hogy örököld, de nem feltétlenül fogod. Csak megnyugtatásul: egy skizofrén és egy egészséges embernek nagyobb eséllyel lesz egészséges a gyereke, mint skizofrén hajlamú. Persze az esély megvan, de reméljük te nem örökölted ezt:)
2011. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
A paranoid skizofrénia egyik legjellemzőbb "tünete", hogy nincs az embernek betegségtudata, ezért is nagyon nehéz kezelni. Van a családunkban ilyen, hosszú évek óta várt izzad a család, és még mindig nem képes elfogadni, hogy beteg, azt hisz, ki akarjuk csinálni. Jártam szakembernél, aki elmondta, ezt gyógyszerekkel nem lehet kezelni. Próbálkoznak mindennel a pszichiáterek, de hát mint tudjuk, a pszichiáter csak marketing szakember, arra szakosodott, hogy jutalékért a gyógyszergyártó cégek forgalmát megnövelje. Aki segíteni tud, az a pszichológus, és a terápiás segítség a leghatásosabb.
2011. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11:56-os vagyok


jav: vért izzad :)


És a lényeg: a fia is örökölt belőle, bár nem olyan súlyos.

2011. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!



Én skizofrén-bipoláris beteg vagyok. Főiskolát végeztem, betegen, tanítok jelenleg. nő vagyok 40 éves.


Van több ága a skizofréniának. Attól függően, hogy az agy melyik területét támadja, gyógyszerezik. Vannak hatásosabb, és kevésbé hatásos gyógyszerek. Az anyukád valószínűleg az utóbbiak közé tartozott. Én is kaptam olyan gyógyszert, amitől beszélni sem tudtam, de később leváltattam azokat, és addig kerestük, míg nem találtunk olyat, amivel dolgozni lehet. Vannak súlyosabb esetek, amikor nincs segítség. Anyukádé ilyen lehetett. De nem minden eset hasonló. Én még a Távol- Keleten is dolgoztam, egy évet, és bár azt mondják, nincs betegség tünet, én inkább egészséges önbizalomnak mondanám. Hogyan is tudnék dolgozni, ha folyton azon járna az eszem, hogy beteg vagyok.

Mindamellett nagy fontossága van az orvos közreműködésének. Egy jó orvos, elmagyarázza, és addig magyarázza, amíg a beteg valóban meg nem érti a betegsége lefolyását. Minél inkább ismeri a betegségét valaki, annál kevésbé fél tőle, és tudja kezelni.

Én napi két tablettát szedek, fázisprofilaktikumot, antidepit, nem szedek nyugtatót.


Nagyon sokat" dolgoztam" azért, hogy most így legyek. Olvastam, tanultam, jógáztam, tornáztam, egészségesen étkezem.


Ez az én történetem. Remélem tudtam segíteni. üdv

2015. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A skizofrenia egy rendkivul valtozatos betegseg, 1000 arcu betegsenek is hivjak. Volt egykutatas miszerint 8 eltero gent talaltak skizofreniaval elokben a kontroll csoporthoz kepest, es nyilvan ezek konkret oroklodese nagyon sokat befolyasol.


Szemelyesen azt tudom mondani, 5 evig kb egyaltalan nem ismertemfel a betegseget, mert nem szedtem olyan hosszu ideig egyik gyogyszert sem a mellekhatasok miatt. Amikor talaltunk egy viszonylag viselhetot akkor 1 ev utan kezdtem belatni, hogy korabban nem volt normalis ahogy gondolkodtam. Utana 3 evvel kesobb az egyik legujabb gyogyszerre valtottam, es ez tovabbi lenyeges javulast eredmenyezett.


"Sajnos" az orvosom szerint en szerencses vagyok, nem mindenki latja be, nem mindenkinek hat eleg jol a gyogyszer es/vagy nem szedi es/vagy nincs turelme vegig szenvedni a kulonfeke gyogyszereket amig meg lesz az amelyik hasznal. Ez utobbi szempontbol teljesen vaktaban lovoldozes az egesz, de nem szabad feladni, nagyon sokan elunk ezzel a bajjal, ca. 2% vilagszerte, azaz idehaza is kb. 200'000 fo(!) es tobbsegeben eleldegelunk vele.


A betegseg lefolyasarol valo tajekozodast es tajekoztatast en is nagyon fontosnak tartom, mert ennek segitsegevel is be lehet latni a betegseget ha valakine meg valamiert nem jott ossze a megfelelo gyogyszer a megfelelo ideig.

2019. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!