Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alíz skizofrén volt?

Alíz skizofrén volt?

Figyelt kérdés

Régen amikor láttam a mesét(Alíz Csodaországban), akkor azt gondoltam, hogy egy sima álom, vagy tényleg megtörtént(hisz mégis csak egy mese ott bármi megtörténhet) De most 16évesen megnéztem újra, és szerintem Alíz skizofrén volt. Sajnos neten nem találtam semmit róla, de nagyon érdekelne. Most, hogy idősebb fejjel néztem meg, nagyon érdekesnek találom a mesét. :) Szerintetek?

u.i:. Nem tudtam eldönteni, hogy a könyvek témába írjam-e vagy ide...Szóval bocsi, ha nagyon nem ide illő lenne.


2011. júl. 2. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a fene se tudja. Talán az írója.

Akiről mintázták, elvileg normális kislány volt. :D

De Jeanne D'Arcra is azt mondják, hogy skizofrén volt, most meg tudod ki tudja ezt alátámasztani vagy cáfolni. Ahhoz vizsgálni kéne.

Az is lehet, hogy csak talált pár vicces gombát, vagy a sütije zöld volt, a fene tudja. :D

2011. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A TvTropes-ban írnak ilyet.
2011. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én már fogalmam sincs hol olvastam, de az eredeti könyvben Alíz skizofrén volt...:) A családja bent égett egy házban és Alíz nem tudta feldolgozni...Nos a képzeletében..vagyis Csodaországban Alíz elfelejtette, hogy ő kicsoda. Annyit tudott, hogy le kell győznie a Szív királynőt...Vagy kit:D Elvileg az volt Alíz gonosz énje. :) ...
2011. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
2011. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Az is lehet, hogy csak talált pár vicces gombát, vagy a sütije zöld volt, a fene tudja. :D"

Igen gondoltam erre is...:'D A hernyó, aki ott vízipipázott :D Na ő be volt szívva.

Ah már sosem fogom megtudni..:D De azért érdekes egy történet idősebb fejjel. :D

2011. júl. 2. 23:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó a téma felvetés :)

Amúgy sok mesét felnőtt fejjel megnézve egész más dolgok jutnak az ember eszébe, mint gyerekként, mintha két különböző mese lenne.

2011. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja, lehet egy drogos vízió az alapja ennek a mesének :-)
2013. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kalaposmj válasza:
az Aliz Csodaországban gyakorlatilag az író vallomása aki komoly heroinfüggő volt. az ő hallucinációit örökíti meg a könyv .
2014. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!