Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy gondolom, hogy nagyon...

Úgy gondolom, hogy nagyon erős szociális fóbiám lett az utóbbi 1évben. Hogyan lehetne ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Először is bocsi a regényért:)Én egy 17 éves srác vagyok és úgy érzem,hogy az utóbbi egy-két évben egy nagyon erős szociális fóbia alakult ki bennem.Társaságokban nagyon nehezemre esik megszólalni és ha arra kerül sor akkor olyan szinten zavarban vagyok,hogy csak hebegek-habogok,egy normális egyszerű mondatot alig tudok kimondani.Ez miatt szinte mindig kinevetnek a többiek,és hülyének néz mindenki.Ugyanígy érzem ha páldául telefonon beszélek valakivel akkor is gyakorlatilag a torkomban dobog a szívem,annyira izgulok.Sajnos emiatt már egy haverom sincs.Voltak régebben barátaim de ők is elfordultak tőlem sőt még a legjobb haverom is amit nagyon nehéz számomra elfogadni.Próbáltam vele megbeszélni ezt a dolgot de teljesen semmibe vette.Másnap ő is ugyanúgy lejáratott a többiek előtt méginkább.Tudom,hogy ő már nem a barátom de azért néha keresem a társaságát mert egyszerűen nem bírom tudomásul venni,hogy nincs hová tartoznom.Esetleg valaki járatos abban,hogy mit szoktak mondani ilyenkor a szakemberek?Kérlek segítsetek,bagyon hálás lennék érte.

Mégegyszer bocsi sokat írtam,próbáltam minél rövidebben megfogalmazni.


2011. jún. 17. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg magadtól, amikor el kell menned társaságba, telefonálnod kell, hogy mi a legrosszabb, ami történhet, ha pl. felhívod a haverodat? Én régen, kisebb koromban, a boltba se mertem elmenni, mert meg kellett szólalni, telefonálni most se szeretek félidegenekkel/idegenekkel, inkább sms-ezek:-D De ha muszáj, akkor persze megoldom, és rájövök, mégis mi történhet??
2011. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól tartok a legjobban h kiröhögnek és leégek vagy netán hülyét csinálok magamból.
2011. jún. 17. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
és? aki a barátod, azt nem izgatja. kb. 5 percig emlékeznek rá, nyugi!
2011. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként velem pont fordítva van ez a dolog:kiskoromban szerettem boltba menni most pedig utálok pont azért mert ott is beszélni kell és szinte kiráz a hideg:)
2011. jún. 17. 15:57
 5/6 anonim válasza:

Ne hagyd, hogy teljesen beleess ebbe a csapdába. Rá kell, hogy vedd magad a változásra. Apránként, kis lépésekben haladj. Minél tovább vársz, annál nehezebb lesz. Sikerülni fog. Én már tudom.

Ha nem sikerül rögtön tökéletesre a beszélgetés, a vásárlás, a telefonálás, hát majd jobb lesz a következő alkalommal. Csak azért mert most kiröhög valaki, ne akard az életed így leélni. Neked kell változtatnod.

2011. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nemtudom hogy még nézed e a válaszokat de ha igen akkor én szívesen beszélnék veled félig meddig nekemis ez a bajom csak sokszor letudom küzdeni:)
2011. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!