Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet a mindennapos...

Mi bajom lehet a mindennapos füvezéstől?

Figyelt kérdés

a napi rutinom része már 3 hete hogy este elszívok 5-6 slukk jointot. régebben is volt erre példa de volt hogy kimaradt 2-3 hónap mert nem volt. most megint van és nagyon szeretem mert ellazít és jól alszok tőle. megnyugszok.

lehet valami bajom ebből hosszú távon?


2011. jún. 18. 14:02
1 2
 1/11 Tom Benko ***** válasza:
Tüdőrák nagyobb eséllyel, gyengülő termékenység, pszichikai függőség.
2011. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az melett hogy függő leszel más különböző szervi megbetegedések.
2011. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hosszú távon mindentől lehet, itt nem is a fűről van szó hanem az abból kiszívott forró füstről amit te magad is tapasztalsz a tüdődben.

Azért nehéz a levegővétel utána mert megégette a tüdőt a tömény meleg füst.


Én is csináltam hetente 2naponként de utána nem kívántam mert szét voltam peregve tőle, feküdtem 2órán át.

2011. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet erre pár sorban érdemben válaszolni, sokkal összetettebb a téma ennél.

Van elönye és van hátránya is.

Hátrányként lehet emliteni az emlékezetzavart, de csak abban az esetben ha valaki úgy szivja mint más a cigit, tehát egész nap és akkor is évek kellenek hozzá.


De mindenképp ajánlom hogy legyenek tiszta napjaid, hozzászokni nem fogsz, függöséget nem okoz, de ha éveken keresztül igy tolod akkor az értékrended el fog térni a társadalom által elfogadottaktól, talán ez egy megfogalmazható, konkrét hátrány amivel szembesülhetsz a mindennapi életben.

2011. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ludens ***** válasza:
Hosszútávon, figyelmi hosszútávúmemória és értékrendi problémákat okoz (ezutóbbi abban nyílvánul meg, hogy a negatív történések sokkal kissebb súlyal érvényesülnek). Ezek a hatások a hipokampusz és a LFP területén történő változások végett szokott történni. Másrészt erősíti a valószínűségét a depreszió és a skizofrenia kialakulásának.
2011. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kognitív funkciók károsodása, amotivációs szindróma.

Tényleg így van, én 2 évig voltam rákattanva, borzasztóan jól tud esni, de nehezen váltam meg tőle, mert szinte elfelejtettem a normális megküzdési módokat a negatív érzésekkel. Nekem 2-3 cigi volt egy hétköznap.

Ha érdekel a téma töltsd le valahonnan (talán beloadon van fent) a Mindentudás Egyetemének azt a részét, ami a marihuána-hatásmechanizmussal és az azt kísérő agyi folyamatokkal foglalkozik. Nincs benne semmi ijesztgetés, nagyon tényszerű.

2011. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem az egyetlen tünet az volt hogy nem álmodtam este.

van egy haverom aki 30 éve csinálja és ő se panaszkodik.

de mondjuk ha nem néz előre neki megy az oszlopnak séta közben :P

ez gyógynövény, de ha elszívod akkor az elszívás káros hatásaival persze számolnod kell.

De kb annyira veszélyes mintha elszívnád a kamilla virágot.

2011. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
remélem a többiek fent is saját tapasztalatból írtak. mert ha nem akkor sajnos ez szart se ér.
2011. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd elmondjuk ha jobban ismerünk.
2011. jún. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Mi bajom lehet a mindennapos füvezéstől?"


Egyrészt ugyanaz, mint a dohányzástól, pl. tüdőártalmak.


Másrészt memóriazavar, motiválatlanság, szétesett, idétlen füves személyiség.


A rendszeres füvezők hosszú távon elég jellegzetes személyiségtorzulásokon mennek át.


Bár én nagyon ellenzem a füvet, azt nem hiszem, hogy 1-2 esti "altató" slukk túlságosan ártana. Viszont nem érdemes rászokni.

2011. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!