Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A sok só mindennapos bevitelén...

A sok só mindennapos bevitelének (ételekhez) mi a leg kockázatosabb hatása késöbb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
érfal meszesedés, elég csúnya dolog hiába a gyógy só tengeri só, a só az SÓ
2011. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A túlzott só fogyasztás növeli a magas vérnyomás kialakulásának veszélyét. Emeli a csontokból a kalcium kiválását és kiürítését, ezáltal elősegíti a csontritkulás létrejöttét.


Bővebben: [link]

2011. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nátrium-kloridra szüksége van a sejteknek (Na-K pumpa), több évezredes tapasztalat van az emberiség háza mögött, hogy ez jó és szükséges !!!!

Ellenben a kálium-kloriddal kevert nátrium-klorid lassan ható méregként megbetegíti az embert...Az igaz hogy csökkenti a vérnyomást...de ezen kívül szívmegállást okoz, felborítja hormonális rendszert, stb.

Az érfal meszesedés nem a sófogyasztástól van.

Régen sónak csak a Nátrium-kloridot nevezték, 1-2 évtizede a kálium-kloridot is abba értik.... pedig ez tisztán ("Szájon át a szervezetbe kerülve a halálos adag 2500 mg/testsúly-kilogramm. Intravénásan 100 mg/testsúly-kilogramm a halálos adag, mely a szívinfarktus tüneteit okozva szívmegálláshoz vezet." [link] szívmegállást okoz, Amerikában kivégzéseknél használják, a Fekete Angyal is ezzel gyilkolt...

„NACL” ! Döbbenetes ami itt és most folyik

[link]

2011. júl. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kössz, és akkor azt most honnan tudjam hogy egészséges sót, vagy káliumosat eszek? Összetevők: só, sodium ferricyanide. Semmi mást nem ír.

Az az írás amúgy kicsit eröltetett, bár biztos sok igazság is van benne. Nekem csak az nem tetszik ahogy rá van játszva, amolyan propaganda szagú. De köszönöm azt is.

2011. júl. 27. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 00:26-as vagyok:Érzékszervi tapasztalat (=ízlelés) azt mutatja, hogy az a sós zacskó, amire nincs ráírva a százalékos összetétel, az NaCl -KCl keverék, valamilyen arányban...érzem a kesernyés ízt rajta... de ez csak azután tudatosult, amiután újra fogyaszthattam tiszta nátrium-kloridot és egyúttal a közérzetem is jobb lett, betegségtüneteim elmúltak (mint azé a belinkelt "propagandaanyagosé")... el nem hittem volna, ha nem próbálom ki saját magamon!!!

Olyan sót kell keresni, amire rá van írva a százalékos összetétel(97-99%NaCl)... van, de nagyon ritka, pl [link]

[link]

multikra nem jellemző, hogy árulnának nátrium-kloridot, egyet találtam, mely részben megfelel (sajnos jódozott és csomosodásgátló van benne, ami szintúgy nem jót tesz az egészségnek):

[link]

Bad Ischler asztali só

Attól függ merre felé laksz...ha határ közelében, érdemes a határon túlra átrándulni sóért...feliratokat elolvasva kiválasztani a legjobbat...

Salinen Kft.-nek volt tiszta (99,9%) nátrium-kloridja (ezt forgalmazzák/forgalmazták a gyógyszertárakban) míg ÁNTSZ nyomásra meg nem szűnt... Ausztriában kapható

2011. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!