Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet még ezen változtatni?...

Lehet még ezen változtatni? Hogyan? (pánikbetegség, fóbiák)

Figyelt kérdés

Egy évig tartó pánikbetegségből egyszer már kigyógyultam, ami nem egyik napról a másikra ment, hanem fokozatosan.Ez úgy sikerült, hogy volt egy "kötelező" tanfolyam, amire vállalkoztam, de úgy, hogy anyám kísért oda reggelente, én pedig délben kénytelen voltam egyedül hazamenni.Testileg sokszor nem éreztem valami jól magam, de kibírtam az idegen helyen töltött pár órát és sok kedves emberrel megismerkedtem, pozitív élményeket szereztem és lassan teljesen visszanyertem az önállóságomat.De akkor még nem volt kérdés előttem, hogy újra "normálisan " akarok -e élni.

Aztán elvállaltam egy munkát, minden jól kezdődött, pár hónapig jól mentek a dolgok, de aztán láttam, hogy nem válnak be a munkahelyhez fűződő reményeim, a kollégákkal sem minddel volt jó a kapcsolatom, voltak nagypofájú, utálatos kollégák és elegem lett az egészből.Visszaestem a pánikbetegségbe, ezúttal sokkal súlyosabban.Ismét egy évig itthon voltam, hosszú hónapok alatt rendbe jöttem annyira, hogy már nincsenek rosszulléteim, fizikailag teljesen jól vagyok.A baj az, hogy ennek ellenére nem merek és már nem is akarok kimozdulni és most már nem azért, amiért múltkor, mert a rosszullétektől féltem, most már valami más tart vissza.Nagyon nagy sokkot jelentett számomra az, hogy a munkahelyi rossz tapasztalataim leromboltak mindent, ami hosszú hónapok alatt sikerült elérnem, hogy végre összeszedtem magam.Ez a rossz tapasztalat teljesen elvette a kedvem mindentől.Még a gondolatától is viszolygok,hogy valaha ismét ki kell majd járom muszájból a világba, ami már nem vonz, az emberek meg főképp nem.Nem akarok ismét hülyékkel találkozni, elegem lett.Nem érzek már magamban erőt és inspirációt ahhoz, hogy újra vállaljak efféle nehézségeket és megkockáztassam azt, hogy talán újra visszaesek majd a pánikbetegségbe.

Csakhogy muszáj lenne valahogy leküzdeni ezeket a félelmeimet, mert előbb-utóbb dolgoznom kellene sajnos, az anyagiak miatt, mivel nincs hatékony külső segítségem és nem szeretném, ha nehéz helyzetbe kerülnék a gyermekemmel bármi miatt.

Jártam pszichológushoz.Megtanította nekem a viselkedés terápiát, tehát hogy hogyan próbáljam leküzdeni a rossz érzéseimet, ha kimozdulok egyedül.De még nem mertem vállalkozni erre, szóval nem sokat javított rajtam a pszichológus sem.

Mit gondoltok, hogyan lehetne ezeket a rossz érzéseket, félelmeket,"viágútálatot" legyőzni ?Lehet ezen egyáltalán segíteni? Ha újra elindulnék egyedül a világba, mit tehetnék, hogy ne érintsenek olyan mélyen a külső hatások és semmi se taszíthasson vissza újra a pánikbetegségbe?

A hozzáállásomon, érzéseimen szeretnék pozitív irányban változtatni, de fogalmam sincs, hogyan lehetne.


2011. szept. 13. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondanom hogy itt nem te vagy a hibas nagy reszt, hanem a tarsadalom magyarorszagon, europaban magyarorszag a masodik helyen all a depresszio es a panikbetegsegekben, leromboljak az ember onbizalmat teljesen, sajat tapasztalatbol mondom, en is ebben szenvedtem. Ha van meg egy kis erod es akaratod nezd meg milyenek az emberek spanyolorszagban, olaszorszagban!!! En mikor eloszor tapasztaltam leesett az allam, 3 -4 honap alatt kigyogyultam, es feltettem magamban a kerdest: te jo isten hol nottem en fel? a balkanon? igen. otthon csak reszlegesen fogsz meggyogyulni tunetileg, vegleg soha!!! Nem kell sok penz nyugat europaba, jobb az eletszinvonal es az emberek sem bantjak egymast, persze tovabbra is a deli orszagokra gondolok, en most mar 2 eve spanyolorszagban elek azota visszajott az onbizalmam,es nincs szuksegem orvosra, az orvos is nem a problemara koncentral csak a gyogyszerekre meg az utanad felvett penzre, sajnos ez van!!!
2011. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
....es persze sokan azt fogjak mondani, hogy akkor mindenki elmenne otthonrol, de nem kell mindenkinek csak annak aki nem birja otthon koztuk en sem birtam!!! Megegyszer mondom a legjobb terapia 1 honap pl del olaszorszagban, nem kerul tobbe mint az orvosi kezeles es a gyogyszerek!!!
2011. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon igazad lehet!Nekem sajnos még nem volt szerencsém megtapasztalni a külföldi életet, de vágyom rá nagyon, csak az a helyzet, hogy a gyerekem, akit egyedül nevelek, még két évet ki kell hogy húzzon itt, az érettségiig.Addig nem tudunk menni, pedig mindketten arra vágyunk, hogy valahol végre olyan életet élhessünk, ami minden tekintetben normális.Remélem, legalább addigra rendbe jövök.

Itt tényleg borzasztó a mentalitás, a kilátástalan jövőkép.Igen, ez is nagyrészt hozzájárul a problémámhoz.De az is igaz, hogy gyerekoromban már volt egy hasonló időszakom, mikor nagyon félős voltam és féltem a közösségtől, nem szerettem a közösséget, nem vonzott az önállóság.Gyerekkoromban sok rossz dolog ért, szülők válása, balesetek, sok egyedüllét.

Sajnos a pszichológus (ingyenes volt)nem mondta el, nem foglalkozott vele igazán, mi lehet a problémám gyökere.Én úgy érzem, az egész már a gyerekkoromból ered.

2011. szept. 13. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
ezt megertem,de az a tapasztalatom pl itt spanyolorszagban is,hogy az emberek itt egymasnak degitenek mindenben, beleertve a lelki valsag megoldasat is! Nekem a sajat csaladom sem kepes megerteni a depressziomat es azt sem hogy miert szeretek Spanyolban elni. Sok pletyka terjeng az alom fizatesekrol,stb,.,de ez nem igaz! Nem sokkal elek jobban anyagilag mint otthon, de mint mondtam jobb a tarsadalom, osszetartobb! Persye gyerekkel nehezebb de nem lehetetlen, es persze ez csak az en velemenyem, a szemelyes tapasztalatom, nalunk nagyon durvan batjak az emberek egymast, ezert nem vagyom haza,magyarorszagon az a mentalitas<< felnott ember oldja meg maga a dolgat>>> ..ez nem helyes szerintem, ez balkani gondolkodas, na mindegy sok sikert az eretsegihez, meg a gyogyulashoz!!!
2011. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
...ne add fel mert van jobb vilag!!!!!
2011. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 13. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!