Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit teszel meg mentális...

Mit teszel meg mentális egészséged megőrzésének vagy helyreállításának érdekében?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Futás közben zene, séta a parkban, hintázás, egyedüllét és Magne B6.
2011. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasok.Lehetőleg olyan könyveket,ami pozitív hatással van ránk a mentális egészségemmel:)És kimegyek a természetbe.Ahol senki nincs csak én(meg a kutyám)és a suhogó fák meg az éneklő madarak.Na ez nagyon kell,hogy egy városi ember megtarthassa az ép eszét.
2011. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne feledjük a meditálást!Régebben mindig olyan misztikusnak tűnt és mintha sosem történt volna semmi "alatta",de határozottan könnyebb lesz tőle az ember.

Ehhez jön még a lehetőleg optimista életszemlélet.

2011. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mostanában nagyon feszült vagyok és ideges.Testemben és lelkemben egyaránt érzem a mindennapokban átélt stresszet,szinte mint mindenki manapság.

Olvastam önismereti könyveket,amik hihetetlen erőt adtak...egy darabig. Aztán jött a feszültség ismét.annyira rohanó világban élek,hogy kikapcsolni nem tudok,pedig próbálkoztam a meditációval,jógával.

Felidegesítem magam mindenen,teljesen kibillentem az egyensúlyomból és nem találom önmagam.

2011. jún. 23. 11:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaj,de ismerős...sajnos nem tesz jót,hogy stresszben élünk,hiába egy része annak a stressznek építő.Nem véletlen az a sok pánikbeteg/depressziós ember.Már az sem normális,amilyen zaj van körülöttünk nap mint nap/egész nap.A személyiségfejlesztő-spirituális könyvek olykor tényleg nem segítenek,bár régebben megoldották a dolgot.Van,akiknek a stressz erős tápanyaghiányt hoz létre a szervezetükben,és jó minőségű multivitaminnal rendbe jönnek.De sajnos ez az én életemben is meglévő probléma.Milyenek a gondolataid?Nem lehet,hogy akaratlanul negatív és keserű lettél a stressz és a megterhelés miatt,és ez kivetül a külvilágba?
2011. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De igen...És egy optimista emberből váltam már-már életunttá.Nem tesz jót nekem,a gyerekemnek,a házasságomnak,a testemnek,lelkemnek...stb. Nem vagyok szenvedélybeteg fajta,de az emberek ilyenkor nagyon sok hülyeséget meg bírnak csinálni,ki tudnak találni.Szerencsére vannak barátaim,akik tartják bennem a lelket,de félek,hogy lassan az egészségem rovására megy.
2011. jún. 23. 11:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor pedig kénytelen vagy azt mondani magadnak:-elég volt "Margit",ez így nem vezet sehova,és ha másként nem megy,akár munkát is váltani.Ez nem egyszerű,sőt iszonyú lépés,de ha nem épít Téged,ha mondjuk ebből indul a feszültség...de ha nem tudod mihez kötni,amit MEGVÁLTOZTATHATNÁL,amit másként szemlélhetnél,akkor valamilyen életmódváltás segíthet még(bár csodálkoznék,ha ezzel nem próbálkoztál volna)ilyen helyzetekben valami "elcsúszik"bennünk,valamiről(az életről)helytelenül gondolkodunk,valamitől(az élettől)ok nélkül szorongunk.
2011. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És sajnos fájdalmasan nagy igazságod van abban,hogy a hosszas "nem találom a helyem,nem érzem értékesnek magam"érzések fizikai tüneteket hozhatnak...
2011. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Relaxálok napi háromszor, pszihológus tanított meg rá. Egy elég súlyos depresszióból gyógyultam fel már majdnem tökéletesen. Szedem a Neuroptimot, Flavint és Q10-et. Kértem időpontot a gasztroenterológián gluténvizsgálatra. Allergia is okozhat mentális problémát. Úszom naponta, vagy két naponta. Próbálok minden rossz gondolatot kerülni.

Jobbulást!

2011. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Autogén tréning. Egyszerű, de sok jótékony hatása van.
2011. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!