Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom leküzdeni a...

Hogyan tudom leküzdeni a dadogást? 19F

Figyelt kérdés

Már szinte mióta az eszemet tudom dadogok. Sok negatív élményem van miatta. Szinte teljesen elzárkózott vagyok, mivel még a legjobb barátaim közt (igaz oldott hangulatban) dadogok. Általában stresszhelyzetben, ha a suliban kérdeznek valamit több ember előtt vagy ha nagyon szeretnék mondani valamit akkor jön elő.

Akinek sikerült már leküzdenie, vagy tud segíteni valamilyen módon az írjon, kérem.


2012. jan. 12. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

i am not a psychologist...but you should search one!

it will not disappear without help i think

2012. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Első: beszélj magyarul ha úgy kérdeznek, ne itt veresd magad az angoltudásodra..


Egyébként meg pszichológus, logopédus

2012. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves Második. Tö röm a ma gya rt. Amúgy én is azt mondtam no.
2012. jan. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A hangos olvasást ajánlották. Eleinte jobb, ha kutyának olvasol fel, vagy magadnak.
2012. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is a hangos olvasást javaslom, személyes tapasztalat alapján. 17 éves koromban kezdtem el dadogni, most 20 vagyok. Pár hete kezdtem el ezt a módszert, és tényleg bevált. Fontos, hogy minden nap olvass. Ne az olvasásra figyelj, hanem arra, amit olvasol, értsed azt, amit olvasol. Idővel hozzászoksz a folyamatos beszédhez, és hallhatóan segíteni fog a dadogás leküzdésében. Barátnőm szintén dadog, évek óta jár logopédushoz, és semmit sem használt.
2012. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem az olvasás se jött be:S se a logopédus se a phsziológus.
2012. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A barátom elég régóta beszédhibás. Ő is kipróbált már mindent, de nem javult a dadogása. Amióta együtt vagyunk, azóta nagyon sokat javult, fele annyiszor akad el és kétszer annyit mer beszélni idegenek előtt. Arra törekszik, hogy nyugodt mindennapjai legyenek, a kezébe vette az iránytást. A legnehezebb az érzelmek irányítása, de nem hagyja, nem érdekli már, ha valaki furán néz rá, ha dadog.

Sokat beszélgetünk, kb én vagyok az egyetlen, aki a mondandójában nem barkóbázik, hanem végighallgatja. Nem hagyom neki, hogy "áá mind1"-el legyen vége a mondatnak, direkt beszéltetem. :) Szerintem a hangos beszéd, pláne, ha nem jár kellemetlen visszajelzéssel(mimika, kérdés, "nem értem", barkóba) akkor az is segít. Ha van oylan barátod, akivel szívesen beszélgetsz, akkor használd ki a helyzetet, vagy családodból valakivel.

Ha bánt valami, az is fokozza. Ha nincs kinek elmondani, írd ki magadból egy füzetbe.

2012. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Megfogadom a tanácsaitokat, de várok újabbakat is :)

Írok ha van javulás

2012. febr. 1. 07:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Elvileg ha pl szilvamagot veszel a szádba, vagy a nyelved alá, és úgy próbálsz olvasni az jó.

Bár nekem nem segített:S

B

2012. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18 éves vagyok és szintén ez a bajom. :( teljesen megértelek. Nekem sokat segített a hangos olvasás és a pozitív gondolkodás. Ha gondolod beszélhetünk privátba.
2012. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!