Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos lassan 5 hónapja...

Titi95 kérdése:

Sajnos lassan 5 hónapja deperszonalizációs szindrómában szenvedek. Vannak olyan emberek itt akik már kigyógyultak ebből a betegségből, illetve még szenvednek benne? 16/L

Figyelt kérdés

Csupán szeretném megtudni, mások akik átélték vagy élik ezt a betegséget hogyan bírják, szednek e gyógyszereket, vagy milyen más egyéb módon próbálnak kigyógyulni. A legjobb az lenne ha privát üzenetben tudnánk beszélgetni..

A rosszindulatú vagy teljesen nem ide illő válaszoktól kiméljetek:)



2012. jan. 6. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológua biztos sokat tudna segíteni neked. De az is időbe telik semmit nem lehet egyik pillanatról a másikra elérni. Lehet hogy egy évbe telik, lehet hogy pár hónapba de legalább meggyógyulnál.
2012. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3 hónapja járok pszichoterápiára, és tudom,hogy idő kell csupán szeretnék találni olyanokat akiktől kérdeznék és talán kölcsönösen nyugtatnánk egymást.. én csak nem szeretném 16 évesen pszichés gyógyszerekkel tömni magam :/
2012. jan. 6. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia, én is szenvedője vagyok, de most már ki merem jelenteni, hogy ki lehet jönni belőle. Minél inkább küzdesz ellene, figyelsz magadra, elemezed a helyzet abszurditását, annál erősebb a hatása és pokollá teszi az életed. Fogadd el, hogy ez Te vagy, és Te így érzékeled Önmagad és a külvilágot, nincs más csak Te, a létezésed a legtermészetesebb dolog a világon, ne erre fókuszáld a figyelmed hanem az életre, élj...remélem ez segít neked is.
2012. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amikor kimondom,hogy élek van egy testem gondolkozok, véleményt alkotok és élvezem a dolgokat mindig görcsbe rándul a gyomrom és a miérteket keresem, vagy hogy ez normális e, a tudatom válaszol,hogy ez így helyes az érzéseim viszont nem ezt támasztják alá, én igen is erősen próbálok tenni az ellen,hogy ne érezzem, hogy lekössem magam,hogy jobb legyen, de magamtól nem tudom sikerül e ez.. a valóság és köztem van egy furcsa átlátszó fal, és így olyan mintha nem is léteznék valójában.. de azért köszönöm a válaszod:)
2012. jan. 6. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:
igen, ez ismerős, amikor már - már önfeledt állapotba kerülnél akkor jön a dermesztő érzés, hogy neked nem szabad boldognak lenned, mert veled komoly baj van...talán próbáld meg úgy felfogni, hogy ez csak szorongás, népbetegség, amivel rajtad kívül rengetegen küzdenek, ugyanakkor ez a "rossz" állapot sosem tud egy bizonyos szint fölé erősödni. Én is rengetegszer éltem át, és még mindig itt vagyok, az átlagnál józanabban és összeszedettebben, tehát nem történt velem semmi végzetes és nem is fog, sőt próbálok előnyt kovácsolni ebből a helyzetből, rájöttem, hogy a DP/DR egy szemlélete is a világnak amely sokkal átfogóbb képet ad a létezésről mint azt az átlag ember valaha is megtapasztalja...
2012. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbálok úgy viszonyulni ehhez az egészhez,hogy átmeneti, hogy nem marad így örökre,hogy én igen is normális ember vagyok, úgyanúgy mint mások.. Csak sajnos emellett én személyiségzavarral küzdök.. Nem tudom, milyen az mikor normális,hogy van egy énem.. A másik nagyon borzalmas érzés a testem, tudom,hogy a betegségem alatt elidegenedek tőle, tudom,hogy ez "normális" ebben az állapotban, de egyszerűen borzasztó érzés,hogy nem tudom elfogadni,hogy mindent ezzel kell csinálnom és élveznem.. Az én szindrómám egy agyrázkódást követő szörnyű alvászavar hozta elő mert 5 hétig szinte aludni is képtelen voltam. Azóta ugyanabban a szinte nem érzem magam a valóságban állapotban szenvedek.. Aztán jönnek a kérdések.. Hogyan vagyok térben és időben itt? Elidegenedett tőlem a beszéd is, vagy az érzések, az érzelmek.. Az iskolában csődöt mondtam.. Itthon fekszem, néha próbálok inkább olyasmivel törődni ami eltereli a figyelmem de képtelen vagyok.. Ha azokat a dolgokat teszem amik régen számomra élvezhetőek voltak, ma már nem érzek közben semmit.. Nem merek egyedül tömegközlekedési eszközre szállni, holott tudom,hogy csak a képzeletemben olyan szörnyű és a "valóságban" cseppet sem.. Én csak Frontint szedek, napi 3-at. Próbáltam már nem bevenni, de szinte görcsösen pánikolok és ez segít.. Ennél erősebb gyógyszernek nem szeretnék függője lenni és sem a pszichológusom sem a pszichiáterem nem ajánlja nekem ezeket a gyógyszereket.. A lényeg, nagyon sokáig sorolhatnám mennyire borzalmas a helyzet és kilátástalannak érzem a helyzetet, de olyan jó lenne megbékélni ezzel,hogy elmúlhasson! Mindenki levelét nagyon szívesen olvasnám, a segítségetek nagyon sokat segítene nekem:)
2012. jan. 9. 13:45
 7/12 anonim válasza:

Szia! Én ugyanezzel a problémával küzdök már egy jó ideje. Sok mindent kipróbáltam már, szedtem gyógyszert, pszichoterápiára is jártam. Ha gondolod, szívesen megosztom veled a tapasztalataimat, beszélgethetünk. Egyébként nem rég bukkantam rá erre az oldalra, véletlenül, meg is örültem, hogy nem én vagyok egyedül ezzel a problémával. Ha gondolod írj privát üzenetet.

22/L

2012. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a gondom (szocfóbia, depi), pszichológusom most ajánlott egy természetes eredetű nyugtatót, 2 napja szedem, szóval még nem érzek sok mindent, de ártani nem fog biztosan, ellentétben a tablettákkal. 21N
2012. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló problémákkal küzdöttem, ha érdekel, hogy én hogyan győztem le, vagy valami hasonló, nyugodtan írj privát üzenetet!

2012. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem kiskorom óta ez van.. van hogy hetekig érzem, aztán elmúlik...megtanultam együtt élni vele, már teljesen megszoktam

15/L

2012. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!