Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden skrizofén őrült?

Minden skrizofén őrült?

Figyelt kérdés

Úgy értek hogy nincs olyan, hogy él mondjuk az adott személyben két külön személyiség, de mind a kettő normális? Vagy ez lehetetlen?


Ui: Bocsi ha rosszul írtam le, nem tudom hogy írják


2011. jún. 24. 10:40
 1/6 anonim válasza:
37%
Biztos van ilyen, de nem tudom te hogy vagy vele szerintem ha valakinek két személyisége van az már régen rossz, akármilyen normális mind a kettő.
2011. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia nem arról szól, hogy valakiben lakik két személyiség, ez egy eléggé összetett mentális betegség.

[link]

Amúgy gyógyszerrel kezelhető, és akkor a beteg teljesen normálisan viselkedik, gondolkodik.

A kettős személyiség nem normális, még ha a beteg ezt is gondolja magától, de attól függetlenül, lehet, hogy nem csinál különösebb őrültségeket, a viselkedése is tűnhet normálisnak, nem feltétlenül vennéd észre rajta.

2011. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
A skizofrénia nem azonos a disszociatív személyiségzavarral. Már csak azért sem mert a kettős személyiséget csak a krimik tették ennyire népszerűvé, egyes kritikusok szerint ilyen betegség nem is létezik. A skizofrénia ezzel szemben a lakosság körülbelül egy százalékát érinti.
2011. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egészen más a skizofrénia és a többszörös személyiségzavar. A disszociatív személyiségzavarosok általában nem őrültek, ebből a szempontból normálisak. Személyiségváltáskor megváltozik a viselkedésük, de a testbeszédükből látszik, hogy ez már egy másik személyiség; nem annyira kiszámíthatatlanok, mint a skizofrének.
2011. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én inkább úgy közelíteném meg a kérdést, hogy jelent-e valamilyen veszélyt-problémát az, hogy milyen mértékű ez a jelenség egy emberben. Nyilván az kórosan hibás, ha teljesen különálló önálló tudathasadást okozó a személyiségek megélése, de hétköznapi szinten is nap mint nap megélünk ilyesmit, hiszen semmilyen problémát nem okoz, sőt kívánatos, hogy úgymond beleéljünk magunkat egy másik ember élethelyzetébe. Ezt viszont tudatosan tesszük. Tehát tudjuk, hogy ezek vagyunk, de szeretnénk megismerni mit gondolhatna a másik ember hasonló helyzetben. Ilyen esetben természetesen nem váltunk át másik személyiségre.


Tehát két teljesen különálló személyiség nem lehet egy emberben.

Remélem erre vonatkozott a kérdés. :)

2011. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Miyu97 válasza:

A skizofrénia és a tudathasadás nem ugyanaz. A skizofréniának is többféle változata van, és egyik se jó. Szerinted mennyire normális az az ember aki képzelődik/hangokat hall, vagy bezárkózik a saját kis világába? Valamint a tudathasadásnál amire te gondoltál nincs olyan, hogy mindkét személyiség jó. Ez olyan gondoknak a következménye, amiből nem sülhet ki jó. Olvastam egy igaz történetet egy kislányról aki arról beszélt hogy megölték a barátnőjét, de még "szellemként" mindig beszél vele. A pszichológus aki foglalkozott vele egyszerűen nem tudta eldönteni, hogy a kislány élő kislány volt-e, vagy a csajszinak az a része akit meg akar óvni, mivel csak jó dolgokat mondott a kislányról.

Gyógyítani mindkét betegséget pszichiáter tudja gyógyítani, mivel agyilag van gond ezekkel az emberekkel. Gyógyszeresen lehet kezelni őket, valamint megpróbálják elmagyarázni nekik a dolgokat, mert attól hogy beteg még nem hülyék.

A helyesírásról annyit hogy skizofrén ;) google-be beírod is kijavít, meg nekem alapból nézi a helyesírást a gép ><"

Remélem segítettem :)

2011. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!