Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges olyan hogy e-mailen...

Lehetséges olyan hogy e-mailen keresztül beszélgetni egy pszichiáterrel?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy lehetséges-e de én beszélni szeretnék egy pszichiáterrel, viszont nincs lehetőségem most utazni. Ilyen lehetséges interneten keresztül is?

Persze igazi pszichiáterrel (vagy pszichológussal) nem olyannal aki nem az csak annak adja ki magát.


2011. jún. 27. 16:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem feltétlen pszichiáter, lehet pszichológus is.
2011. jún. 29. 07:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Ahhoz azonban mindeképpen kell néhány személyes talákozás, mert a dokinak ismernie kell téged nagy vonalakban.
2011. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


ha mással nem , remélem ezzel segítettem

2011. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rosszul tudtad. Varázsolni lehet interneten keresztül, de pszichés betegséget jobb személyesen gyógyítani. Ha levelezni akarsz ebben a témában, akkor javaslom neked a bura.hu website-ot. Itt pszichés betegek leveleznek egymással, számtalan témában, és orvosuk is van, aki segít. Valamikor, amikor még nem voltam ilyen bunkó, én is itt leveleztem. Mióta kigyógyultam a pánikbetegségből, azóta lettem ilyen.
2011. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20-09: te tudod rosszul. Ha valamiről nem tudsz, az nem jelenti azt, hogy nem létezik, csak ritka eset. Van ilyen, olvass utána, ha érdekel. Általában nagyon erősen szabottak a korlátai, és mindkét félnek nagyon erősen érdekeltnek kell lennie a terápiában.
2011. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen van ilyen lehetőség, de ahogy az előttem szóló, nagyon okosan írta, hogy igen ritka. A pszichiáter is szeretne megélni, ezért szívesebben lát a rendelőjében, pénzzel a kezedben. Ha egy egy kérdésedre netán válaszol, az a gyógyulásodhoz nagyon kevés. Ezért írtam a bura.hu weblapot,mert ott hasonló betegek vannak, és orvost is fenntart az üzemeltető. De megint ki lettem oktatva, egy észkombájn által, aki leírta a naaaaagy semmit.
2011. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jut eszembe kedves 08.56-os!

Most akkor lehet levelezni, vagy csak nagyon korlátozottan? És mit jelent ez a "nagyon korlátozottan?

2011. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvastam olyanról, és tudok is olyan esetről, amikor e-mailen vagy telefonon ment a terápia zöme, de természetesen ez két emberen áll és megbeszélés, megegyezés kérdése.


Általában ez nem járható út, mert a pszichiáterek és a pszichológusok között kevés az olyan formátumú ember, aki tudna úgy kezelni, hogy évente háromszor, vagy csak egyszer látja a pácienst. A magándokiknak meg kell élniük valamiből, a nem-magán pedig általában úgy le van terhelve, hogy nem hiszem, hogy e-mailon vagy telefonon vállal terápiát.


De szerintem próbáld meg. Van a neten egy csomó szakember, a honlapjukon elérhető tefonszámok, e-mail címek is vannak bizonyára, és kérdezz tőlük. Egy levelet legalább fognak válaszolni, azt, hogy igen vagy nem.

Aztán, ahogyan az előttem szóló nagyon okosan írta, van egy csomó egyéb honlap is, mint a bura, a depresszió lap, ahol vannak pszichiáterek, és szintén egy levél erejéig tudsz tőlük kérdezni.


Biztosan mondanak valamit, ami segít a kételyeid eloszlatásában.


Üdv!

2011. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, és utolsó válaszoló!

A nagyon ritka, az azt jelenti jelen esetben, hogy leginkább a fehér hollóhoz hasonlatos. Ami ugyan lehet, hogy van, de még senki sem látta. A bura.hu site, az nem olyan, mint az iPHON hirdetés, hanem egy nagyon jó lap, sőt olyan, mint egy pszichiáter várószobája, ahol odakinnt a folyosón mindenfajta pszichés betegségben szenvedő, kezdő, haladó és sokat látott beteg ücsörög, és nagyon szívesen megosztja veled a tapasztalatait, ami sok esetben több, mint maga az orvosi kezelés, lévén a pszichiáter még nem volt pszichés beteg. Remélhetőleg.

2011. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!