Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A napi 2-3sör már alkolizmusho...

A napi 2-3sör már alkolizmushoz vezető út?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy már közel fél éve megy az a dolog nállam, hazajövök suliból és aztérzem hogy innom kell 2sört, nemtudom hogy ez mitől alakult ki bennem, de ez már amolyan megszokás,és már a napom egyik fontos része az hogy lemegyek a boltba és megveszem a szokásos sörömet,mert ha nemiszom meg, akkor a nap további részében nagyon levert, nagyon rosszhangúlatú leszek,semmihez nemlessz kedvem...tudom mert már megfigyeltem! A napokban kicsit idegesebb voltam a szokásosnál, ezért már 3 sört vettem és aztérzem hogy az eddigi 2 sör már kevés és már tényleg ottjárok hogy ezentúl 3at kell innom! Nemvagyok depressziós meg nincs semmi ilyen bajom, nempróbálok menekülni a valóság elől,egyszerűen csak érzem a késztetést hogy innom kell! Már mondtam ezt másnak is, mindenki olyan könnyen mondja hogy simán hagyjam abba...de nemlehet,főleg hogy nemis akarom,mert tudom hogy ha nincs akkor elvan rontva az egész napom utána! Csak attól félek hogy ha igyhaladok már a 3 sör is kevés lessz,és csak egyre többet kell innom...amit már énis tudok hogy alkolizmushoz fog vezetni...de pl én soha nemiszok semmi mást a sörön kívűl,akárhova is megyek pl bulizni ottsem iszok mást...de én ugy gondolom hogy inkább sört iszok mint töményet,mert ha mégis azti(s)nnék,az mégsúlyosabbproblémához vezetne:(
2009. márc. 27. 11:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja lemaradt mielőtt valaki megkérdezné: 21éves vagyok
2009. márc. 27. 11:10
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy ez annak számit-e, de biztos jó úton haladsz igy! Szerintem ha valaminek a hiánya ilyen tüneteket okoz, az már gond. Ez mindenre igaz, nem csak az élvezeti cikkekre (akár gépezés). Amig fiatal valaki és hétvégente iszik (akkor is mértékkel), vagy amikor beülnek valahová a haverokkal, addig nincs gond. Végül is a sör is alkohol! Szerintem érdemes lenne segitséget kérned. A körzeti ajánlani tud szakembert, vagy ha ezt cikinek ondolod, legalább egy telefonos segitő szolgálatot hivj fel. Hiszen valahol te is érzed, hogy nem teljesen frankó ez igy! Gondolom te is ismersz olyat, akinek már 10-12 üveg sör a napi limitje. Ha egy ilyen embernek megnézzük az életét, vagy a családjáét, hááát... nem túl szivderitő! Ki tudja mi van a halál után, inkább ne tedd tönkre az életed... Sok sikert!
2009. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Az érzéseidből arra következtetek, hogy igen, ez már az alkoholizmushoz vezető út. A sörhöz kapcsolódik neked a jókedv, a megnyugodás, és érzed a hiányát, ha nincs. Ez a nem jó. És hát igazából erre tényleg nem lehet azt mondani, hogy egyszerűen álljál le vele. Szerintem mondjuk csinálj sörszünetet 1-2 hétre, hogy rájöjj, anélkül is lehet ám jól lenni. Vagy más jó dologgal helyettesíteni a sört. Ami elűzi a rosszkedved, meg nem leszel levert. Nem tudom, ezek bejönnek-e neked, de marha jól tud esni egy kis futás, vagy kirándulás, ezek elég jó hatással vannak a közérzetre. Vagy akármi, ami jó dolog és kikapcsol. Ne gondolj arra, hogy de jól esne most egy sör. A rosszkedvet és levertséget is el lehet viselni, valakinek az egész napja csak ebből áll.. Állj át valami tényleg jó dologra, ne a sör legyen a megmentőd.

Az egyébként tök jó, hogy felismerted, hogy itt valami bibi van.

2009. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Masszív alkoholizmushoz hosszú évekhez van szükség, nyugodj meg. De itt jön a DE. Az alkohol fizikai függőséget alakít ki és ez az ami évekbe telik. A lelki függőség kialakulásának időtartama személyenként változó, sokkal hamarabb létrejön . Nálad már létrejött. Ezt még viszonylag könnyű visszafolytani.

Én javaslom mondjuk a csokit. A szervezetünk a hatására nekiáll boldogsághormont termelni. Enyhe kis drog tulajdonképpen ez is, a hétköznapok drogja, rá lehet erre is szokni de el is lehet vele viselni a sör elvonása által okozott tüneteket, pár napig. Aztán könnyen le tudod tenni. Sok sikert!

2009. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Igen ráléptél az első járdakőre,most még nincs késő!

A baj ezzel az ,hogy a napi feszültségedet próbálod ezzel levezetni,és persze tudod is.Tudom jól miről beszélsz,mert én is jártam hasonló cipőben a munkában sok stressz van és van hogy napi 11 órában pörögni kell ezerrel.Este hazaértem fél 9-kor és én is bontottam egy sört aztán kettőt aztán megcsapattam egy pálesszal is.Akkor azt mondtam magamnak most már elég volt,ugyanis rájöttem ez ugyan engem nem tesz boldoggabbá egy szemernyit sem.Helyette vettem egy elliptikus trénert és azóta a feszkót így küzdöm le,ami plusssz a dologban az az ,hogy elégedettséggel tölt el a tudat,hogy tettem valamit az egészségem érdekében és nem rombolom azt .Menj el gyúrni ,futni vagy szimplán járj egyet a friss levegőn a sörözgetés helyett,hidd el megéri.Én így tudok neked segítő kezet nyújtani.

2009. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást az egyetlen hasznos válaszért! Mennyi gyökér van itt még mindig.
2009. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"aztérzem hogy innom kell 2sört"


ez nem hangzik túl jól..

azóta vannak alkohol problémáid?

2013. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!