Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van olyankor amikor egy...

Mi van olyankor amikor egy vezető pszichiáternek vannak nagyon durva gondjai?

Figyelt kérdés

Tényleg durva gondokról van szó (függőség, generalizált szorongás, erős suicid késztetés, stb), viszont egy vezető beosztású pszichiáter.


Na most nem paradox egy kicsit mondjuk az egyik beosztott orvosához fordulni "segítségért"?

Úgy értem, nyilván azonnal átlát mindent, minden próbálkozást vagy másképpen tehát azonnal tudja úgyis éppen mi mire irányul, miről szól, tehát egy pszichiáterrel nem olyan egyszerű pl. pszichoterápiát tartani, mintegy laikussal, hiszen ezt ő maga végzi más emberekkel, és furcsa egy helyzet állna elő.


Szerintetek mit tehet egy pszichiáter ilyenkor? Hova forduljon? Ráadásul úgy, hogy a karriere is megmaradjon?


2010. ápr. 7. 06:20
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Esetleg szakember-kollegák is írnának?
2010. ápr. 7. 06:26
 2/31 anonim ***** válasza:
ez egy elméleti, hipotetikus kérdés?
2010. ápr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, ezt inkább ne is feszegessük, vegyük úgy, hogy hipotetikus.
2010. ápr. 7. 06:32
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

olyan nincs, hogy ne feszegessük. ha nem tudom a kontextust, nem tudok válaszolni.

de rendben, legyen hipotetikus.


nem paradox kollégához fordulni segítségért, akkor lenne az, ha az orvos maga mindenható lenne, és magát is hipp-hopp tudná diagnosztizálni és gyógyítani. a pszichiáter is ember, ennek minden előnyével és hátrányával.


teszem azt, egy sebész szégyellne egy másik sebészhez fordulni, ha vakbélgyulladást kapna?


ha szakmabeli vagy, tudod, hogy ez a hasonlat- bár laikusoknak megtévesztőnek tűnhet -pontosan illik erre a helyzetre.


azonban azt gondolom, hogy nem vagy szakmabeli. azért dícséretes, hogy ilyen kérdések foglalkoztatnak.


hogy kivel egyszerű vagy bonyolult terápiát tartani, az nem szakmától, hanem személyiségtől függ. adott esetben laikussal is bonyolult és nehézkes lehet. de egy belátó, gyógyulni akaró pszichiáterrel viszonylag könnyű.


a legtöbb pszichiáter ilyenkor felkeresi egy barátját (mármint szakmabelit), akivel megoszthatja a problmáit, a másik út, hogy elmegy egy teljesen idegenhez. kinek mit diktál az izlése.


"nyilván azonnal átlát mindent, minden próbálkozást vagy másképpen tehát azonnal tudja úgyis éppen mi mire irányul"

- ez teljesen értelemtlen. a terapeuta a jó kérdéseket teszi fel- ami az illető önmaga képtelen átlátni - a pszichiáter gyógyszert ír. ha az illető egy makacs szamár, akkor szakembernek se volt jó soha.

2010. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

én ismerek egy egész konkrét valakit, akivel ez történt. tönkre tette és elhagyta a családját, meghurcolta őket, majd alkoholista lett, és most már le van százalékolva.

ő korábban más szakvizsgákat is tett, és azokon a szakterületeken nagyon jó orvos volt, pszichiáterként viszont nem volt jó. nagyon jól tudott emberekkel bánni, de csak egy szintig, a többihez viszont nem volt affinitása.

én a helyében ezt nem kudarcként éltem volna meg, hanem visszamentem volna - most mondok vmit - reumatológusnak, mert abban jó volt, és az embereknek is hasznára volt. pszichiáterként viszont ön- és közveszélyes.

neked is ezt javaslom: menj vissza oda, amiben jól érezted magad, és szakmailag is jól teljesítettél.

2010. ápr. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
06:44-es voltam. olyan nincs, hogy barátilag kezeljük egymást. és a munkahelyi deprókázások a legrosszabbak.
2010. ápr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Hát nem akarlak megsérteni, de ez nem volt éppen a legjobb tanács ....

Egyébként akkor legyen furcsa és hihetetlen számodra, de szakmabeli vagyok, igen.

Az idegen, ismeretlenhez fordulást egy távoli megyéből tartom még valamennyire megoldhatónak, de szóval annak amit írtál, csak a felét tartom reálisnak. Bárcsak olyan egyszerű lenne, hogy egy kollegához fordulni .... Egyébként ezt már próbáltam anonym módon, de aztán totál kudarc lett belőle, amikor a protokoll szerint az "addiktológiai asszisztens" kislányhoz irányított és ő akart volna velem valamit kezdeni, de hát nem sok minden sült ki belőle ...


Lehetek makacs szamár, igen, az vagyok, bár ez eddig csak előnyömre szolgált, sőt kifejezetten elvárt ebben a pozícióban.

Egy újabb adalék ami miatt nehéz kezdeni valamit.


Nos, marad rejtély a kérdés.

2010. ápr. 7. 06:51
 8/31 anonim ***** válasza:
06:41-es vagyok. pontosítok: nem olyan jóbarátra gondoltam, akivel napi szinten tartja az ember a kapcsolatot, hanem olyanra, akinek megbízik a szakmai tudásában. akár egy régi egyetemi barát, stb. én konkrétan tudok ilyen esetről, és tökéletesen működött.
2010. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
hát ha eddig az előnyödre szolgált (bár nem vagy lelkileg abban a helyzetben, hogy ezt el is higyjem), akkor így tovább. aztán vagy lesz valami, vagy nem. :)
2010. ápr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

06:44 -nekem nincs hova visszamennem úgymond, és nincs is értelme + lehetetlen is lenne. Én kb 20 éve CSAK pszichiáter vagyok, tehát nem lehetek holnaptól reumatológus és akkor hirtelen megszűnik minden probléma. Ez kicsit furcsa egy elgondolás.

Nem a szakterületből adódóan vannak a gondok, az csak jelen esetben nehezíti az esetet, de ez még eszembe se jutott, hogy ilyenre akár csak gondoljak (de mint mondtam nem is lenne kivitelezhető sem, ha másképpen lenne, akkor sem)

2010. ápr. 7. 06:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!