Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek idegi alapon testi...

Akiknek idegi alapon testi tünetek jelentkeznek, milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés
Nekem pár hónapja jött ki a szorongásom,és mindig van valami bajom.Hol a fejem zsiborog,szorit,hetekig,hola szivem szúr,hol bizsergek,zsibbadok.A neurológus szerint idegi alapon vannak a tüneteim.Frontin 0.25mg-ot szedek,még a háziorvos irta ki.A neurológus elküldött neurosis szakrendelésre,állitólag ott irnak fel erre gyógyszert,merta forntin mellett ugyanúgy szorongok.Akiknek van hasonló panaszuk,azok mit szednek,mivel kezelitek?
2011. júl. 8. 06:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyenez van, csak mellette még pánikrohamok is, mikor pl felmegy a pulzusom vagy 200ra. xanaxot szedtem, de hosszabb távon sem a frontin sem a xanax nem jó mert úgy betompít h észre sem veszed pár éves szedés után.

szorongásos tünetekre sport a legjobb. szerintem 1-2 hónapot sem kell várni h pozitív hatásokat érezd. viszont ha sportolsz és mellette vannak ezek a tünetek akkor pszichoterápiára is szükség lenne, vagy kinek mi válik be.. homeopata kineziológus. az sem mind1 h mitől van: jelenleg nagyon stresszes az életed, vagy a múltadban történtek dolgok amik előidézték a szorongást.

2011. júl. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kisbabám születése után jött ki.Félek hogy meghalok,nem tudom felnevelni,valami súlyos betegségem lesz:-(Tavaly novemberben kezdődött,a jövő héten megyek a szakorvoshoz,remélem elmúlik már,mert nagyon rossz,hogy mindig ott van a gondolataimban,nincs e valami bajom:-(
2011. júl. 8. 07:47
 3/9 anonim ***** válasza:

oh szülés utáni depresszió? szerintem jó lenne ha elmondanád ezeket a "félelmeidet" egy szakembernek.

de ne aggódj minden rendben lesz, sok kismamával fordul elő. viszont a gyógyszereket nem javaslom :S

2011. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolod a szülés utáni depresszió okoz ilyen tartósan,ilyen testi tüneteket?Amúgy köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 8. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Valahol azt hallottam h ez egyfajta idegi kimerültség, azt nem tudom mitől lehet, van akinek csak a 3. terhessége után lesz.

Sztem keress egy jófej szakembert, én pszichológusra gondoltam, és ha ő úgy látja h "súlyos" a szorongás akkor ír fel gyógyszert vagy elküld pszichiáterhez, mindenesetre ártani nem árt. Csak én a gyógyszerektől óva intelek, egyre erősebbeket írnak fel, egyre nagyobb a rászokás veszélye de hosszú távon rosszabbak a mellékhatásai. de lehet h azt beszélitek meg majd h rövid ideig szedd, amíg meglátjátok hogyan tovább. Többet nem tudok, mert csak párszor jártam egyhez :P ő elég rendes volt.

2011. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jah amúgy elvileg igen, nekem is azt mondták h a testi tüneteim lelki eredetűek, főleg a szívemmel van gond :S

Amúgy szervi problémád nincs meg vitaminhiányod?

Remélem minél előbb rendbe jön ez a dolog >.< Kitartást

2011. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves vagy!Nincs elvileg semmi szervi tünetem,néztek ekgt,labort,voltam szemésznél,neurológián,füll orr gégén.Jövő hétre van időpontom neurosis szakrendelésre,ez nem tudom mi,állitólag itt ezzel foglalkozó szakorvosok vannak.
2011. júl. 8. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Antidepresszánst és xanaxot kaptam. 6 hónapig kellett szedni és elmúltak a tünetek.
2011. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szorongásos pánikbeteg vagyok 3 éve... nekem a gyógyszerek soha nem segítettek, semmilyen hatással nem voltak rám... csak az öngyógyítás, az agykontroll, a tudatosság hozott eredményt. a gyógyszerek esetleg megszüntethetik vagy csökkenthetik a testi tüneteket, de annak a kiváltó okát nem szüntetik meg, így újra és újra elő fog jönni... kezdd el elemezni magad, összeszedni a lehetséges belső okokat, amik kiváltják a szorongásodat és megoldásokat keresni rá, vagy ha egyedül nem megy,keress egy jó pszichológust/kineziológust, aki segít feltárni ezeket az okokat és fokozatosan megoldani őket


én önelemzéssel/gyógyítással elértem, hogy majdnem teljesen tünetmentes vagyok és félelem nélküli teljes életet élek...csak a nagyon erős stresszes helyzetekben jön elő a pánikrohamom, míg a kezdetek kezdetén mindennapos volt...


21/L

2011. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!