Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg nem született kisbaba...

Meg nem született kisbaba gyászolása meddig/mennyi ideig normális?

Figyelt kérdés

(Ha az "anya" gyászol.)

Van olyan, hogy az élete végéig gyászol valaki, mert nem tudja magát túl tenni ezen?


2011. júl. 8. 16:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
van, de az nem egészséges. Túl kell tennie magát.
2011. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az elsö mondja... attól is függ, hogy hanyadik hónapban történt a vetélés. durván hangzik, de azt mondom minden hónap egy hónap gyászt jelent.
2011. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
11. hétben történt.
2011. júl. 8. 16:51
 4/29 anonim ***** válasza:
Általában 1 évig szokták azt mondani hogy még normális a gyász. Afelett már kóros.
2011. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Sajnos az első 3 hónapban elég gyakran szakadnak meg a terhességek spontán. Van, aki észre sem veszi, hogy egyáltalán terhes volt. Mi éppen ezért nem is jelentettük be senkinek a nagy hírt, csak a 12.hétben, bár utána is előfordulhat vetélés, de már lényegesen kisebb a kockázata.

2 babát vesztettünk el a 12.hét előtt. Azt vallom, a természet "tudta", hogy nekik valamiért- pl. genetikai hiba- nem szabad megszületniük. Nagyon fáj, hiszen azóta is hiába várjuk a következő babát (egy gyermekünk már van, makk egészséges), de nem siratjuk őket. Néha adott helyzetben - félévente kb.- megemlíti egyikünk, hogy akár három porontyunk is szaladgálhatna most itt, aztán megy tovább az élet.

2011. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

17:30


És az elhalt magzattal mi lesz a hasban? Lebomlik?

2011. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Megszületik, vagy műtéti úton eltávolítják.
2011. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Lehet érzéketlen vagyok, de szerintem egy 11. hetes magzat elvesztése inkább azért megrázó, mert már nagyon akart mondjuk babát a pár. Nem lehet még akkora kötődés, nem tart olyan szinten a dolog, hogy több hónapos, éves traumát okozzon. (bocsánat ha valakit megbántottam az álláspontommal)
2011. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy van, aki így gondolja... 11 hét bőven elég a kötődéshez.
2011. júl. 8. 22:14
 10/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az érzelmi kötődéshez elég lehet már maga a tudat, a bizonyosság, hogy kisbaba lesz! Főleg, ha valaki már vágyott is rá, várta! Hiszen egy új életről van szó ugyebár...


A gyászolónak őszinte részvétem, így ismeretlenül is!

2011. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!