Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzett valaki olyat, amikor...

Érzett valaki olyat, amikor végleg elköltözött, teljesen önállósodott, hogy nagyon hiányoznak a szülei, mintha elhagyta volna őket, mintha meghaltak volna?

Figyelt kérdés

Hány éves voltál? Hogy sikerült ezt a rossz érzést megszüntetni? Vagy idővel elmúlt magától?

Újabban amikor szüleimmel vagyok, van, hogy elkap a sírás, sokáig nem tudtam miért.


2011. júl. 9. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem érzem így. 3 éve élek külön a szüleimtől (24 éves korom óta). Itt laknak 5 km-re. A munkahelyemről hazafelé pont útba esik a házuk, ezért szinte minden nap beugrok hozzájuk hazafelé 10-15 percre (potyaebéd). Szeretem őket, de már nem bírnék velük egy fedél alatt élni, így pont jó. Ráadásul apámmal egy helyen dolgozok, csak más irodában, így vele tényleg találkozok minden nap.
2011. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem. Egy éve költöztem el otthonról, és már nagyon vágytam rá, hogy külön lakhassak tőlük. Szeretem őket, de felnőtt vagyok, zavart már, hogy gyerekként kezeltek, hogy mindent úgy kellett csinálnom otthon (is), ahogy ők akarták. Most szabadnak érzem magam, pl. úgy rendezhetem be az új otthonomat, ahogy akarom, nem szólhatnak bele, és nem számolok be nekik minden lépésemről. De sokszor találkozunk, és mindennap beszélünk.
2011. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy érzek így, 18 éves korom óta nem élek otthon, de attól függetlenül tartjuk a kapcsolatot. Telefon, net, látogatások. Tudom, hogy bármikor ott vannak nekem, ha kellenék és fordítva is.

Lehet azért mert csak 50 km-re lakok tőlük, így könnyen haza tudok látogatni.

2011. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elején én is úgy voltam, mint ti, nagyon vártam, hogy külön lakhassak, élveztem a szabadságot és, hogy a magam ura vagyok.

Már kb 4 éve élek külön, de talán mostanra jött el az az állapot, hogy biztos a jelenlegi párkapcsolatom, és nem költözök többet haza.

Ezt a fura érzést csak mostanában érzem, az előző páromnál nem éreztem, vele annyira nem volt jó a kapcsolat, nem volt annyira biztos, hogy házasság stb legyen belőle.

2011. júl. 9. 22:13
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is beszélgetek velük elég sokat, találkozni ritkábban mint régen. Amikor velük éltem voltak viták, de most így még az sincs, jó a kapcsolatunk, tehát nem értem miért most jött ez az egész...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. júl. 9. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is már 4 éve nem élek otthon, még sincs ilyen érzésem.
2011. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Neked milyen a párkapcsolatod? Tervezitek az esküvőt vagy családot?

Nálam lehet, hogy ez okozza a dolgot, mert ez annyira véglegessé teszi a dolgot. Pedig szeretnék a párommal együtt élni, nem értem igazán, lehet valami tudat alatti dolog lehet.

2011. júl. 9. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éve együtt vagyunk, 1 éve együtt élünk, tervezzük az eljegyzést, esküvőt, gyerekeket.
2011. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!