Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen könyvet ajánlanátok?!...

Milyen könyvet ajánlanátok?! HISZTÉRIA! A többi lent!

Figyelt kérdés
15 éves koromtól kezdve sajnos nehezen kezelhető a személyiségem. Vannak időszakok, amikor egyszerűen pokollá tudom tenni a szeretteim és a körülöttem lévők életét ezzel a magatartással, és úgy érzem nem tudok semmit tenni ellene. Szeretnék változtatni, de nem érzem, hogy feltétlenül pszichológushoz kellene fordulnom. Nagyon rossz, mert egy kiborulás után iszonyú bűntudatom van, hogy már megint megbántottam azt akit szeretek. Jellemzően nálam egészen apróságokon tör ki a balhé, pl. hova lett a zoknim, aztán a végén már az egész világ hibás, hogy eltűnt, és nekem senki nem segít, és egyedül vagyok a világ ellen meg ilyenek. Ezt érzem ilyenkor. Sírok, dühöt, feszültséget, majd szomorúságot érzek. Majd miután kitomboltam magam óriási bűntudatot, hogy most ezt miért kellett.. Meg szeretnék változni!!
2011. júl. 11. 14:29
 1/4 Bugtard válasza:
szerintem olyan témában olvass ami tetszik, leköt gondolok sci-fi, dráma ilyenek, vagy olvass olyan könyvet amiből rájössz hogy nagyon is jó sorsod van nem vagy egyedül ilyenek... nekem amitől mindig sok időre megjön az életkedvem az Eleanor H Portertől az Élet játéka és Az öröm játéka örök. Ez olyan "megvilágosító" könyv. Szerintem használni fog neked. :) Sok sikert!
2011. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha "15 éves korodtól kezdve..", akkor most hány éves vagy?
2011. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most 21 leszek.. Elsősorban olyan terápiás könyvekre gondolok, amiben tippek vannak, hogy egy-egy ilyen kiborulás előtt mi a teendő. Mivel lehetne elkerülni, megakadályozni. Nem tudom,.. talán légzés tippek. De az önismereti könyvek is jók lennének, ami mondjuk abban segít, hogy hogyan váljunk jobb emberré, hogyan legyen több türelmem, empátiám stb.
2011. júl. 12. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt, kb. 13-17 éves korom között, aztán felnőttem, és megtanultam kezelni az érzéseimet.


De jót tesz az, ha valamivel kifárasztod magad, és akkor nem lesz időd, energiád világkatasztrófát csinálni egy eltűnt zokni miatt.

Keress valamit, ami fontosabb az apróságoknál.


Amikor az embernek nagyobb baja is van ennél, akkor nem ezen fog kiborulni.

De nem azt mondom, hogy bajt keress, hanem dolgozz, járj tanfolyamra, vagy sportolj, vagy keress új hobbit, új társaságot, hogy lekösd magad, levezesd a feszültséget.

2011. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!