Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is volt már így? Mi...

Más is volt már így? Mi történik velem? Ez normális? Mire utal?

Figyelt kérdés

Októberben kezdtem azt érezni, hogy délelőttönként egyre rosszabbul vagyok. Eleinte csak nyomottnak éreztem magam, de később már rossz kedv, félelem, nyugtalanság, idegesség, magányosság érzete is társult hozzá. Nem tudtam koncentrálni. Ahogy teltek a hetek, egyre inkább rosszabbul éreztem magam, gyakran sírás jött rám, nehezen tudtam visszafogni magam. A jegyeim is romlottak. De eközben néhány napra 'megszűntek' az előbb leírt 'tünetek', olyankor nem volt konkrétan se jó, se rossz kedvem. Aztán maximum 1 hét után újra kezdődött előröl (volt úgy, hogy 2-3 hétig viszonylag jól voltam, aztán cirka 3 hónapra 'visszaestem'). Egy elég mély időszakomban majdnem megöltem magam (nem az első eset lett volna, egyszer már 'tettlegességig' is fajult a dolog, de túléltem). Gyakran vagdostam magam, de próbáltam nem mutatni, hogy valami nincs rendben. Viszont egyszer elszakadt a cérna (osztályfőnököm elég arrogáns velem, és beszólt egy rosszabb napomon, amiatt, hogy az egyik kolleginájának rossz napja volt, és talán volt egy rossz megjegyzésem fel. Kibuktam, hogy csak a tanároknak lehet rossz napja, én meg nyeljek. Rátett egy lapáttal, hogy akkor halt megy egy éve egy nagyon közeli ismerősöm) a suliban. Végig sírtam a délelőttömet, nem sok hiányzott, hogy kirohanjak a suliból a forgalmas útra.

Most 'jó kedvemben vagyok', de félek, hogy mikor fog megint a 'rossz' periódus, és mennyire lesz rossz, stb.

17l


2011. júl. 19. 23:14
 1/2 anonim válasza:

Ismerek hasonló lányt, ő talált magának egy fiút, és így ha meg nem is szüntek, de enyhültek a tünetek. Szerintem te is próbálj egy MEGBÍZHATÓ embert keríteni magad mellé, aki szükség esetén segíteni is tud, nem csak ......

Sok sikert - 16/F

2011. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy ha pasi nem is jönne össze, akkor egy nagyon rendes fiú (vagy esetleg lány) barátot, akivel értsd BÁRMIT meg tudsz beszélni szó szerint, akit érdekelnek a dolgok, minden személyes. Hidd el van ilyen, csak nehéz megtalálni őket. Igaz én fiú vok, de van olyan 2-3 lány barátom akikkel nagyon jót lehet beszélgetni, és sokszor ez a beszélgetés hozza meg a jókedvemet. Elárulom olyan pillanatokban lesz jó kedvem, amikor azt veszem észre rajtuk, hogy 1x csak megnyílnak előttem, elárulnak amolyan rejtett dolgokat magukról, amiket szégyellnek vagy félnek hogy emiatt nem fogják szeretni őket, és milyen jó érzés ha neked mindent elmesélnek. Szerintem neked is erre volna szükséged, persze ha összejönnél egy pasival akkor ez egycsapásra megoldaná egyszerre :) Mindenképp valami megbízható személyt kell keríts az életedbe, akinek ha az öngyilkossági kísérleteidet is elmeséled akkor sem fog eldobni magától. Am nekem is vannak ilyen hullámok, hogy egy nap nagyon jó kedvem van a semmitől, másnap meg szintél a semmitől nagyon rossz, pedig én már 20/F vok, itt lenne az ideje hogy kilépjek a kamaszkorból.
2011. júl. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!