Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami baj van a lelkemmel,...

Valami baj van a lelkemmel, és az okát is tudom. De már olyan régen történt, hogyan dolgozhatnám fel? Mi történik velem? Ez normális?

Figyelt kérdés

4 éves kislány voltam, amikor elütött egy autó. A baleset utáni időt követő 5-6 évben szinte minden este bepisiltem. Ez még nem is hangzik annyira rosszul, de ez idő alatt sok "megaláztatáson" mentem keresztül. Az egyik nővérem (két év korkülönbség van köztünk) folyamatosan, nagyon sokszor csúfolt. Nagyon csúnya jelzőkkel illetett. Azt mondta, "pisis, húgyos" vagyok, meghogy pelenkát kellene hordanom, ha társaságban voltunk és valami nem tetszett neki, amit én csináltam, elkezdett célozgatni másoknak. Az anyukámhoz mindig mentem, hogy segítsen, de ő annyival lerendezte a tesómat, hogy "kislányom nem szabad, vagy hagyd abba".


Kicsik voltunk, ma már nem sérteget ilyenekkel.


Önbizalom hiányban szenvedek, nehezen ismerkedem, barátom még sosem volt. A külsőmmel már kezdek megbarátkozni, szokták mondani, hogy szép vagyok, és ez nagyon jól esik. De ez nem elég, mert a lelkem nincs rendben. Néha olyan esetlen vagyok. Az önbizalomhiány kihat az egész életemre, a sulimra, a sportolásomra, az emberekkel való viselkedésemre.


Nagyon fáj, hogy én voltam a családban a "feketebárány". Nem tudom, hogyan eshetnék túl rajta, mert ez lehet a baj forrása. Sokat gondolkodtam rajta.


17/L


2009. szept. 11. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Van msn-ed akk vegyél fel most!!
2009. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
szia.először is nagyon sajnálom ami veled történt de ha esetleg beszélgetni szeretnél valakivel nyugodtan küld el emailbe az msn cimed és felveszlek és ott beszélgethetünk :) 17/l sajnos sok segitséget nem tudok nyujtani de lehet jól esik egy kis beszélgetés :)
2009. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mi a címed?
2009. szept. 11. 22:22
 4/18 A kérdező kommentje:
Mi a címetek?
2009. szept. 11. 22:22
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
nbarbi95@hotmail.com nem izgat ki vezs fel
2009. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
csak siess mert mingyá mennem kell:)
2009. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
És majd rakd be haszontalan válaszba előre is kössz:)
2009. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Szia.


Velem is hasonlo tortent, mikor kisebb voltam, tesom lekezeloen viselkedett velem, masok elott ugy viselkedett mintha nem is lennenk testverek es ez fajt, meg eleg csunyan beszelt velem neha. Es most felgyultek a dolgok, pszihologushoz jarok. Ha gondolod velem is beszelgethetsz.:)

2009. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
fenn vagy msn-en?
2009. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
vagy letiltottál valamivel megbántottalak? bocsi akkorOO
2009. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!