Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos zavar vs Időjárás...

Szorongásos zavar vs Időjárás (frontok)? Kire hogy hat ez?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne, hogy akinek van valamilyen szorongásos baja (pánik, akármi), arra hogy hat ez az időjárás? Egyáltalán van összefüggés a között, hogy erős frontok vannak (hideg, meleg, kettős) és hogy most sokkal erősebbek a vegetatív idegrendszeri tüneteim? Plusz a vérnyomásom is kritikusan alacsony (85/48, 110-es pulzussal és ehhez hasonló értékek).


Van valakinek ötlete mit tehetnék frontérzékenység ellen? Mert ez így nagyon nehéz idegileg... (már ha van összefüggés ugyebár - de gyanítom van..) A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 20. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom , létezik front elleni csepp, patikákban érdeklődhetsz róla.

Igen, befolyásolhatja az időjárás az idegrendszered, hangulatod.Van, amikor jobban megérzi az ember, van, amikor kevésbé.Az biztos, hogy ez után a kánikula után drasztikus változásnak számított a hirtelen zivatar, lehűlés.Én pánikos, szorongós vagyok.Már jól vagyok amúgy régóta, csak az önálló eljárkálás okoz gondot.Mióta csökkent a szorongásom, a frontokat sem érzem meg annyira.

Igaz, ma miután jött az a nagy szél, annyira elálmosodtam, hogy muszáj volt lefeküdnöm, pedig nem szeretek napközben aludni, de most nem voltam képes ébren maradni.Múltkor meg , szintén egy nagy melegre jött zivatar után belázasodtam, másnapra semmi bajom nem volt..

2011. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A túl nagyfokú frontérzékenység nem betegség, hanem jelzés. Neked, hogy ellenőrizd magad. Ha gondod van, kezeltesd magad. De ne a frontérzékenység ellen, hanem a kövérség, a dohányzás, az alkoholfogyasztás, egyéb helytelen életvitel ellen. A frontérzékenység magától meg fog szűnni. Persze, ha nem csinálsz semmit a magad érdekében, akkor is. Előbb, vagy utóbb.
2011. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erős frontoknál nekem is előjön a szorongás. Vérnyomásváltozás is lehet ettől. Biztos sokan vannak így.
2011. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 21. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem olyankor iszonyatosan erős, homloktáji fájdalmam van, a szemüregeim is sajognak, nagyon rosszul látok. Hangokra, hőmérsékletre érzékenyebb vagyok olyankor. Azt nem tudom, hogy melyik frontváltásnál jelentkeznek. De összesítve olyan, amikor kellemetlenül részeg/másnapos vagy, csak felerősítve. Olyankor "elromlik" az egyensúlyérzékem is, elég érdekesen közlekedek, néha pedig nem veszem észre a szemüregi fájdalomtól a villanypóznát, ami 4méterre van tőlem. Nézek, de nem látok, mert fáj nézni, folyamatosan aludnék, "leesik" a fejem magától, ha megállok egy helyben vagy leülök...

Pánikbeteg vagyok elvileg.

2011. júl. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban, az időjárási frontok csak akkor hatnak ennyire erősen, ha más valami is közrejátszik. Mit jelent ez az "elvileg pánikbeteg vagyok" kifelyezés? És mennyi idős vagy?
2011. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!