Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bízok a pszichológus...

Miért nem bízok a pszichológusban? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet,mert pénzbe kerül,és az jár a fejemben pl. beszélgetés közben,hogy, hogy fogom a következőt kifizetni?!
2011. júl. 23. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem akkor keress mást, ha nem bízol benne. Nem kell fizetni, ha a körzeti orvosod utal be hozzá (igen, lehet pszichológushoz is így menni, a tb fizeti ez esetben).

Másrészt a pszichológusnál a legfontosabb dolog az, hogy kibeszélheted magad, ezzel lekerül egy nagy teher a válladról, néha esetleg ad valamilyen közhelyes tanácsot is.

Ha van egy nagyon közeli bizalmasod, egy jó barátod, akkor próbáld neki elmondani a problémádat, ő csak jobban ismer, régebb óta, biztosan kompetensebb tanácsokat is tud adni, mint a pszichológus.

2011. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a helyi ideggondozóban ingyen van a pszichológus,ő is jó szted?
2011. júl. 23. 00:49
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
HA VALAKI PSZIHOLÓGUS HOZ JÁR AZ ÁLTALÁBAN BOLOND ÉS A BOLONDOK NEM BÍZNAK AZ EMBERTÁRSAIKBAN TE IS EZÉRT NEM BÍZOL BENNE AM MIÉRT JÁRSZ PSZIHOLÓGUSHOZ?
2011. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Vin Diesel, amúgy is irritáló vagy, és sz.r színész, ezek szerint egy ostoba marha is, örömmel szétkenném az arcodat a padlón, te kopasz k.cs.g.
2011. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mióta jársz?

Szerintem valahol normális, hogy kissé feszélyez, hogy pont ez a bizalmasod, akitől segítséget vársz, lenyúlja a majdnem fél havi fizetésed.. De az is lehet, hogy egyébként sem valami bizalomgerjesztő a pszichológusod, és csak tippeled, hogy ez az oka.

Én ezt az anyagi részét egy idő után rendezni tudtam magamban. Ha belegondolsz, akármilyen magándoki elkér egy vagyont szolgáltatásaiért (az persze igaz, hogy másokhoz nem feltétlen kell heti rendszerességgel járni), de ő ebből él. Ráadásul az meg elég kemény munka, hogy rendszeresen hallgatja emberek nyavalyáit, törni kell a fejét a helyes útra terelésen. Ha lelkiismeretesen csinálja, mindenképpen az. Szerintem ez nagyon sokat kivehet az emberből.

2011. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az okom az,hogy nagyon szorongok,kívülről egy elmebeteg állat vagyok,sokszor kiborulással,túlfeszülten,belül pedig nagyon feszélyezett,nagyon.
2011. júl. 23. 12:07
 7/8 A kérdező kommentje:
És úgy sül el az egész,hogy durva,sértő,beteges,durva,már alattomos,megszégyenítő megszólalásaim vannak társaságban,olyanokból csinálok viccet,ami bántó,tulajdonképpen magamat is megszégyenítő dolgok.Így jön ki a feszültségem,csak hát ez negatív.Ezen akarnék változtatni.
2011. júl. 23. 12:12
 8/8 ciceribojso ***** válasza:

Cimbora!

Neked pszichiáter kell, és a háziorvos ad hozzá beutalót. Ingyen van. Majd ő eldönti a vizsgálat után, hogy mi kell neked. Írhat gyógyszert ( mert csak ő írhat), vagy írhat receptre pszichológust is, ha az kell neked. Tudtál követni?

2011. júl. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!