Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem/küzdjem le a...

Hogyan kezeljem/küzdjem le a pókfóbiámat? (Csak értelmes válaszok! )

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, félek a pókoktól! Attól nem, ha pl a TV-ben mutatnak pókokat, hanem mikor látok egy pókot, legyen az egy kis pókocska, kaszáspók stb. A keresztespóktól félek a legjobban. Előbb apum kiküldött valamiért az udvarba egy ilyen kis fészerbe, kinyitottam az ajtót, és előttem volt hálóban egy olyan 4-5 cm-s pók. Visszamentem apumhoz és mondtam neki, hogy nem tudom idehozni, amiért küldött, mert ott van egy nagy pók. Ilyenkor mindig mérges, azt mondta hogy kezeltessem magam mert ez már nem normális hogy valaki ennyi idősen féljen a pókoktól! Segitsetek légyszi, hogy tudnám leküzdeni a fóbiám?
2011. júl. 28. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok, teljesen ezekkel a tapasztalatokkal, panaszokkal. Én is egy keresztespók hálójába futottam bele gyerekkoromban, és a mellkasomon maradt a pók, és csak futni bírtam sikítozva, hogy szedje le tesóm,persze ő meg előlem futott sikítozva... azóta a pókoktól el is bírnék ájulni, egyszer ereszkedett le előttem egy , és éreztem hogy sötétedik el a világ :)

mindenhol reflex szerűen észreveszem, akár hol legyen a lakásban. takarítani, pakolászni emiatt nem tudok, és sokszor azt hiszik a meló elől menekülök.

gyerekként sokszor riadtam , hogy tele van pókokkal az ágyam, szerencsére ez mára eltűnt.. de a hidegrázás, sikítozás, az nem.

Sajnálom, hogy végül is segíteni nem tudok, csak gondoltam leírom, hogy ezzel más is van így és én is várom a válaszokat :)

2011. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Sehogy. Mindegy, hogy milyen pszichomókus kezel akármeddig, ha a fejetekre teszem, úgyis összeestek.


Javaslat: gondolj bele, hogy az is egy szerencsétlen kis állat, aki sokkal jobban fél tőled, mert véletlenül is kinyírhatod, ő meg titeket még szándékosan se. És amúgy csodálatos kis lények, javaslom, szabadidőtökbe ruccanjatok ki a kertbe, és figyeljétek meg, milyen mértani alapossággal szövik a hálóikat. Ők is csak boldogulni próbálnak az életben, és ha tehetik, nem foglalkoznak veletek, ti se foglalkozzatok velük.

2011. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 1Roberto1 válasza:
Ezt nehéz leküzdeni esetleg valami félelem gátló gyógyszerrel:D De egyébként arra kell gondolni hogy az is élölény meg te is élölény vagy én mondjuk hangyát se merem eltaposni én egyszerüen attol rettegek ha eltaposok valami bogarat mert az is egy élölény és hát megszünik létezni de sajnos ha sétál az ember akkor eltapossa öket .... a piciket jó azt mondjuk nem veszem észre.:S szegények probálj meg együttélni ezekkel bár nem tudom mi lehet arra a megoldás ha látsz egy pokot és elsötétül a világ ez nagyon durva iszony ... olyankor szerintem csináld azt hogy beveszited az izmaidat és visza megy a vér az agyadba :D:D:D azt nem ájulsz el:)
2011. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Köszönjük a tippeket:) amúgy nekem elég vicces így kívülről olvasni, és eszemmel tudom is hogy igazatok van, és persze meg minden ,,, de jajjjjj :) :)
2011. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
...ja, és ne nézzetek a tv-ben pókos filmeket. Rosszat tesz :)
2011. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ugyan így voltam vele, egyszer amikor belefutottam egy hálóba (fejjel) el is ájultam :(

Mára sikerült legyőzni ezt a félelmet. Nem azt mondom hogy mostmár nem félek tőlük, de egy fadarabbal leszedem ha utamat állja stb. A "gyógymódot" véletlenül a tesóm találta meg: Vett egy madárpókot. Mondanom sem kell, ezek után nem mentem a szobájába :P Amikor elutazott megkért, hogy ettesem. Mivel sajnáltam szegényt ezért rávettem magam :) Azóta nem sikoltozok ha meglátok egy pókot.

2011. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
...na meg ne póknak hívjátok, mert az már sokaknak kimondva is félelmetesen hangzik. Legyen pókica. (vagy Pók Ilona)
2011. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én kedvesen mindegyiket csak így hívom: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, OTT EGY ÓRIÁSI TARANTULAAAAAAA (nem vicc)
2011. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az élményeiteket és a tanácsaitokat! Én is már gondolkoztam rajta, hogy veszek egy pókot, és ha mindig a közelembe lesz, leküzdhetném a félelmeimet! Szerintetek ez jó ötlet? Mennyibe kerülhet maga a pók, és a terrárium? Na mindegy mert ezt ugyse engedné meg anyum :) Továbbra is várom válaszaitokat ... (amugy én se szokom őket megölni, csak szólok anyumnak hogy vigye ki a házból :)

15/F

2011. júl. 28. 15:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nem engednék a madárpókot szerintem az is hasznos lehet ha egy befőttesüvegbe befogsz egy keresztest és őt "nevelgeted".

Ha mégis pók vásárláson töröd a fejed akkor nem kell óriási összegekre gondolni a terráriummal kapcsolatban. Tőzeg kell bele meg valami amibe el tud bújni a drága (fadarab, kókuszdióhéj stb).

2011. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!