Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhetném le a pókfóbi...

Hogyan küzdhetném le a pókfóbiámat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 03:53
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Úgy hogy agyonütöd a pókot! Nekem beválik, utána sokkal jobb. ;)
2011. febr. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
erre legjobb a nyolc lapos póker!
2011. febr. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én pár évvel ezelőtt elájultam a pókoktól.Aztán vidékre költöztem,és ott annyi pókkal találkozom,hogy megszoktam.Volt,hogy direkt odamentem hozzájuk,és nézegettem,a szívem meg majd kiesett a helyéről!

Én azt tanácsolnám,Te is kezdj közeledni hozzájuk,de csak lassan,és nyugi gondolj arra,hogy Ők jobban félnek Tőled,mint Te Tőlük,hiszen Ők hidegvérűek,és megérzik a Te tested melegét,ami félelemre gerjeszti Őket!

Sok sikert!

Persze ne egy madárpókkal kezd,lehetőleg egy kaszáspókkal:)

2011. febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval. Nekem az éjjeli lepkéktől volt fóbiám, ami kezdett elviselhetetlenné válni. Úgy kezdtem, h elfogtam egy pici lepkét egy pohárral. Nézegettem,közeledtem. Aztán egyre nagyobb lepkékkel folytattam. Sosem öltem meg őket, mindig elengedtem a végén. Ma ott tartok, hogy simán meg merek fogni hatalmas lepkéket is :)
2011. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Az a baj, hogy én még leütni sem merem a pókokat, főleg itt csak ilyen fekete, nagy pókok vannak (persze van kicsi is de azokat ritkán látok) :s De majd megpróbálok egy kissebbet 'kiszemelni' ... Tegnap pont egy kis pók volt a falamon. Fogtam egy könyvet és kb negyed óra kellett, hogy lemerjem csapni.. Kapkodtam a levegő után, sírógörcsöm volt :s Szóval ja, ennyire félek tőlük..

2011. febr. 13. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem mered leütni, akkor lődd le!
2011. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te is egy okos ember lehetsz.
2011. febr. 13. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek pókoktól. Gondolkoztam rajta, (amit az egyik válaszoló írt), hogy odamegyek hozzá és megfigyelem...Még nem jutottam el idáig, majd talán kipróbálom.

Múltkor fent a sarokba volt egy pók de nem akármekkora..Hosszú lábai voltak és fekete volt:S hát mondanom sem kell, hogy utána egész éjszaka nem tudtam elaludni...

2011. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne öld meg soha a fóbiád tárgyát, ez alapszabály. Ha megölöd, az hátráltatja a gyógyulást.
2011. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!