Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EEG-Vizsgálaton voltam rendsze...

EEG-Vizsgálaton voltam rendszeres és erősödő ejfájás miatt. Az eredményem ez: EEG:15-25uV -os eszültségü,14-16 c/s szabálytalan, lassu béta háttértevékenység. Szemnyitásra a háttértevékenység deszinkronizálódik. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Szemnyitásra a háttértevékenység deszinkronizálódik.
2011. júl. 30. 13:35
 1/3 anonim válasza:
Nem értem, hogy az ilyen súlyos kérdésekben mért mindig az ilyen oldalakat találják meg?! Menj el szépen a háziorvosodhoz és kérdezd meg! Itt nem találsz olyan embert, aki érdemben válaszolni tudna. Messziről jött ember azt mond, amit akar. Ebben csak a szakorvos, vagy a háziorvost SZABAD kérdezni.
2011. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nem tűnik kórosnak a lelet. Mondjuk ez egy elég szűkszavú leírás. Bétahullámok az éber állapotra jelemzőek, és ilyenkor az egész nagyagykéreg felett regisztrálhatóak. Minél szinkronizáltabb az EEG, annál kevésbé vagy éber (egészséges körülmények között). Ha a szemed kinyitod, éberebbé válsz (élettani értelemben), a téged érő többlet inger miatt, és az EEG-én megfigyelt hullámmintázat kevésbé lesz rendezett (szakszóval deszinkronizálódik). Alfahullámokat lehet például regisztráni a látókéreg felett relaxált, csukottszemű emberben. Az alfahullámok mintázata rendezetebb a bétánál, és sokszor szendergésben vagy meditáció során lehet redgisztrálnni. "Lemegyek alfába". Alvás alatt (és kómában) az EEG mégrendezettebbé válik. Kóros gócok fölött (genetikai, gyulladásos vérzéses, tumoros eredetű) pedig kóros hullámmintázatokat és EEG tevékenységet lehet detektálni. A leletedben ilyesmit nem látok. Ha csak ennyi a lelet, akkor az EEG valszeg negatív. Fejfájás szakértőnek kell lenni, hogy ebből diagnosztitzáljon bármi relevánsat a fejfájásod tekintetében.

2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál nekem.Ez egy kielégitő válasz,és igy mostmár efelől megnyugodtam.Köszi:)
2011. aug. 9. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!