Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom megállapitani,...

Honnan tudom megállapitani, hogy pánikbeteg vagyok vagy tachicardia-ban szenvedek?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve vagyok "pánikbeteg" vagyis annak a tudatában, psihologushoz is járok már 1,5 hónapja, de multkor azt olvastam, hogy a tachicardia tünetei hasonloak a panikbetegseg tünetei közt és kis koromban voltak is szivritmuszavarjaim. Viszont 2 éve voltam EKG-n es minden rendben volt. 16F
2011. aug. 9. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Pánik betegségre nyugtatót szoktak felírni. Ha felírtak és már nem jelentkeznek a tünetek akkor pánikbeteg vagy. Ha pedig jelentkeznek továbbra is a tünetek akkor bizony lehet hogy a szíved az :( . Tachycardia lehet rejtőzködő is.
2011. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem irtak fel semmilyen nyugtatót mivel nem olyan vészes a helyzet.
2011. aug. 10. 15:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem neked kell megállapítani, hanem orvosnak. Két évvel ezelőtt , az már elég régen volt. Ha a problémád nem szünt meg, ismételt vizsgálat időszerű.
2011. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valószínűleg csak tachikardia. Meg lhet találtak szívritmuszavar is nem tudom aszem megy majd még megy vizsgálatokra néhány hét múlva Apukámnak is ilyen vagy hasonló volt. Mondjuk az ő vérnyomása magas is (szed rá gyógyszert meg ,hogy a pulzusa egyensúlyban legyen olyat is). Néhány alkalommal volt baja. Javasoltak a szívritmus zavarára gyógyszert de nem szedi és jól van. Nem élném túl ha kiderülne,hogy lelkibeteg.
2011. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy rossz sorrendben írtam úgy látszik ,hogy valami miatt megint nem tudtam koncentrálni.
2011. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ne menj többet orvoshoz.tapasztalatból mondom,próbáld meg leküzdeni a félelmeidet.pánikolsz igen na és nem nagy ügy.Nekem rivotrilt akartak felírni de nem szedtem be és vissza sem mentem mert azt mondta az orvos ha megakarok gyógyulni vegyem be a gyógyszert vagy ő nem tud segíteni.Biztos,hogy ez pánikbetegség.hidd el ha gyógyszerek helyet nyugtató teát iszol teljesen más lesz.Szóval sürgősen hagyd ott az orvosod.
2011. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mivel ilyen ellentétes válaszokat kaptál, megpróbálom tisztába tenni a kérdést. Azt írtad pszichológushoz jársz. Nos a pszichológus nem orvos, hanem bölcsész, nagyon sokat tanult az emberi lélektanról, de gyógyszert nem is írhat föl, az a pszichiáter dolga. Ha azt írtad volna, hogy oda jársz, én is inkább lebeszélnélek, mert olyan tudatmódosító szerekkel "kezelnek" (tisztelet a kivételnek), amelyek többet ártanak mint használnának (lásd Rivotril). Akkor már inkább saját magad gyógyítsd (később ehhez tudok tanácsot adni, hol kapsz ehhez szakmai segítséget). Ismételt orvosi vizsgálat alatt az esetleges szív problémádra gondoltam, azt mindenképp ki kellene zárni (vagy megerősíteni). A pánikbetegség más tészta. Látogass el a neuroptim.hu oldalra, iratkozz fel az ingyenes tanfolyamra, nagyon sok hasznos információt nyújt, szükség esetén ott rendelhetsz természetes alapú, teljesen ártalmatlan szert, ami átsegít a nehezebb időszakon. A jelenlegi pszichológusodat csak akkor tartsd meg, ha úgy érzed, valóban hasznos a számodra.

2011. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmi gyogyszert, csak sedogelat kapszulat ami növényi eredetű nyugtató.
2011. aug. 23. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!