Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le kéne kötözni magamat...

Le kéne kötözni magamat estére? Vagy mit csináljunk?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja intenzíven alvajárok. Ezt a férjem vette észre és már ő is nagyon meg van ijedve tőlem. Nem tudom, hogy hogyan kéne ebben megakadályozni mert már volt, hogy elmentem otthonról is.

Itt van 1-2 eset, amik még az enyhébbekhez tartoznak:


1; Felkeltem éjjel, kimentem a konyhába fogtam egy fakanalat majd visszamentem a férjemhez, üvöltöztem egy nemlétező nyelven eldobtam a fakanalat majd visszafeküdtem aludni.


2; El akartam vinni a kutyát sétálni és egy szál hálóingbe elmentem a kutyával a szomszédhoz és a kerítésénél álltam ameddig észre nem vettem és vissza nem kísértek.


3; Beültem a nappali sarkába és amikor a férjem vissza akart kísérni elkezdem ugrálni és huhogni. Utána pedig leültem egy székre és egész éjjel ott aludtam.


4; Meg voltam arról győződve, hogy át lehet menni a csukott ajtón és falon és ezt próbálgattam egész éjjel.

Mondanom se kell, hogy reggelre mekkora pukli volt a fejemen...


Mit lehet ez ellen csinálni? Ha lekötözne a párom vagy én magamat akkor az lehetne átmeneti megoldás?


2011. aug. 12. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz...
2011. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz! Ha lekötöznek, azzal csak a "tüneteket" szünteted meg, de magát a problémát, ami emögött húzódik, nem. Bár pontosan nem tudom, hová lehetne fordulni, talán alváslaborba, pszichológushoz, de ha a háziorvosod keresed fel, az is jó. Ő -remélhetőleg- tudni fogja, hogy hová küldjön.
2011. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

18:04-es vagyok.


Nem árt ennek minél előbb utána járni, mert azok alapján amit leírtál, könnyen előfordulhat, hogy egy ilyen alkalommal akaratodon kívül kárt okozol a magad vagy más emberek testi épségében.

2011. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alvajárás akár egy súlyosabb betegség tünete is, mindenképpen ki kell vizsgáltatnod magadat! Korábban soha nem csináltad, még gyerekként sem? Ha egy teljesen új jelenség, akkor lehet pl. valamilyen gyógyszertől, hormonális zavartól (pl. terhesség, PMS), vagy szívritmuszavartól. Bármilyen más "tüneteid" vannak éjjel, pl. fogcsikorgatás, rémálmok? Háziorvos tud kivizsgálásra küldeni, már egy ideje szerencsére itthon is vannak alvásdiagnosztikai központok.


Egyébként igen, sok esetben az a megoldás, hogy ágyhoz bilincselik a beteget, az egyik barátomnak pl. volt egy páciense, aki alvajárás közben rendszeresen autót vezetett.. Őt az édesanyja bilincselte mindig ágyhoz, mert ha magának csinálta, akkor valahogyan mindig sikerült kiszabadulnia és újra útnak indult.

2011. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:

Azon gondolkodtam, miközben olvastam a tüneteket, hogy vajon minek kellene még történnie ahhoz, hogy belásd, komoly gond van. Mégis mire vársz még, hogy elmenj egy szakorvoshoz?

Egy tanács: Inkább olyan ruciban feküdj le aludni, ami nem ciki utcán se.

2011. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerencse, hogy csak az enyhébb eseteket írtad meg, és az ijesztőbbeket megtartottad magadban. Én a 6. emeleten lakom, és bizony már az erkélyajtón kívül voltam a kutyámmal, amikor felfigyelt rám a férjem. És ez a legenyhébb esetem volt.
2011. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!