Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült leküzdenie...

Valakinek sikerült leküzdenie gyógyszer nélkül a kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 09:43
 1/10 anonim válasza:

Kényszerbetegségnek számít a bulimia? Amugy szerintem igen, mert délután 4től este 7ig kényszeresen ennem kell (majd persze ki is szedem magamból..) de jó úton haladok a megoldás felé. Egy jó pszihológus sokat segít. :)

És még fontos hogy ne másoktól várd a segítséget, hanem magadtól. Mert más nem képes megoldni a te problémáidat.

GYÓGYSZERT SOHA NE AKARJ SZEDNI! (nem viccből mondom..:( )

2011. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten szerintem a bulimia is kényszer. Sajnálom az is elég rossz lehet. Mindenesetre tudom hogy nem másoktól kellene várnom a segítséget csak hinnem kéne magamban ahhoz egy kicsit hogy sikerüljön és néha nem érzem magam elég erősnek a leküzdéséhez. a Jó pszichológus meg valóban sokat segítene már csak kénelennie pénznek rá....

Gyógyszert nem akarok szedni semmiképpen mert azz al búcsút mondanék magamnak valaszeg.

2011. aug. 13. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
dilis csajok... érdekes, fiúknak sosincs ilyen bulimiája, vajon miért?
2011. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosabban mi a kényszerbetegséged? Bulímia, kleptománia, hazudozás, vagy mégis mi?

Persze ha nem személyes a kérdésem.

2011. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Személyesnek személyes de nem baj. A nővérem amikor még tinédzserkorban volt akkor kipróbált sok mindent és én nagyra értékeltem őt mindíg és a kipróbálásnál összejött egy lánnyal és ezt már nem bírtam nagyra becsülni. És mostmár van 5 éve barátja meg minden tehát tényleg csak tinédzserkori akármi volt ez nála de én félek hogy esetleg én is a nők felé fogok hajolni holott a legnagyobb álmom férjhez menni és gyereket szülni (amúgy 20 éves vagyok) úgyhogy mint a kényszerbetegek általában tudom hogy alaptalan a félelmem meg hogy irracionális tekintve hogy a férfiakat szeretem a kényszer az nem egy könnyű eset és ilyen rituálés kényszereim vannak pl valamit többször letenni vagy megigazítani stb mert ha nem teszem akkor félek hogy megváltozik a beállítottságom akkor is félek tőle hogyha tudom hogy nem fog.
2011. aug. 13. 11:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Mond el a problémádat a háziorvosodnak. Ő majd megítéli, mit kell tegyél a továbbiakban. Lehet, elég lenne kis nyugtató tea, beszélgetős terápia. Esetleg más orvossal megvizsgáltatna. Ha pedig kell gyógyszer a bajodra, akkor kell. Ilyent nem szabad kikötni, hogy gyógyszert márpedig nem szedek.. És mindezt a leendő párod, és a gyermekeid érdekében. Ennyit csak megér a dolog?
2011. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szóval neked is a szexualitással van igazából bajod.. hmm.. hát sajna nem tudok így segíteni, de talán ha privibe írsz e-mailt. Szívesen dumcsiznék veled. :)
2011. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek igen megér ennyit köszönöm a válaszod:)

az a gond hogy a háziorvos az családi barát és előszeretettel pletykálkodik a szüleimnek és ez eléggé zavaró de mindenesetre ha megkérem hogy ne beszéljen csak meg kell tartania a szavát. És köszönöm mégegyszer a válaszokat.

2011. aug. 13. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az jó lesz. De azért valahogy viccesen kérd meg a dokit, nehogy megsértődjön, mert eleve nem beszélhetne a panaszodról senkinek sem. Sok szerencsét.
2011. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. aug. 14. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!