Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberi kapcsolatok hiánya,...

Az emberi kapcsolatok hiánya, megunása?

Figyelt kérdés

Mostanában ha új emberrel ismerkedek egy idő után mondjuk 3 hét vagy 1 hónap után egyszerűen semmiféle ok nélkül nincs kedvem velük tovább beszélni. Egyszerűen megunom őket. Tudom, hogy szemétség de mindig ráerőszakolom magam, hogy még se legyen így, de néha már idegesít, hogy velük kell beszélnem.Olyankor úgy érzem jobb nekem egyedül inkább.

Aztán eltelik pár hónap és úgy érzem, hogy szükségem van valakire. De inkább kerülni szoktam, nehogy megint az legyen, hogy megunom. A régiekkel tartom még a kapcsolatot, de sokszor vagyok úgy vele, hogy minek. Nem fűz hozzájuk semmilyen érzelem, csak olyan hidegnek érzem a kapcsolatunkat.

A férfiakkal is így van. Voltak távkapcsolataim , de velük is ugyanez volt, nem voltam beléjük szerelmes van amelyiktől elkezdtem írtózni, és egyszerűen rideg lettem nem fűzött hozzájuk már semmi érzelem csak szeretet, se vonzódás , se szerelem. Csak emberileg tartottam őket valamennyire, de meguntam. És semmi okom nem volt arra, hogy megunjam őket csak egyik napról a másikra nem éreztem semmit..


Mitől lehet ez?

Már sokszor zavar.


2011. aug. 14. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom de én is így vagyok az emberekkel, hogy hamar megunom őket, ezért nem is nagyon ismerkedem már, mert tudom hogy úgyis meg fogom unni őket is mert ugyanolyan átlagos senkik mint az előzőek. A régiek nekem is megvannak, de velük is csak elvagyok, nem szeretem őket vagy ilyesmi, csak nem árt ha van azért néhány stabil ember is. Mondjuk engem nem zavar igazából, jobb szeretek egyedül lenni, a hosszútávú vagy mélyebb kapcsolatok amúgy is inkább idegesítenek, nem szeretek sokat beszélgetni másokkal, mert sosincs jó témájuk.
2011. aug. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Velem is hasonló a helyzet.Nem vagyok egy társasági lény.Bár alapvetően szeretem az embereket és néha szívesen elbeszélgetnék valakivel, de nem nagyon van témám az "átlagemberrel", úgy értem, a legtöbben leragadtak, a jaj, de sok a számla, meg mit dolgozol?Mit főzöl?témáknál és számomra viszont ez nem téma, nem szeretek ilyesmiről beszélgetni.Nekem kissé egyedi a meglátásom, gondolkodásom, nagyon sok minden érdekel, az ismerőseim viszont ehhez nem tudnak hozzászólni.

Úgy alakult, hogy bizonyos dolgok miatt egyre kevesebbet jártam nagyobb társaságba, aztán le is szoktam róla, most már nem is nagyon hiányzik.Pedig nem jó begubózni.

2011. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat,

igazából engem alapból a nagy társaság zavar is, sosem voltam egy társasági ember, de igazából nagyon ritkán tudom megtalálni az emberekkel a közös hullámhosszot.

pontosan ahogy az utolsó válaszoló írta.

csak 2 barátnőmmel tudok úgy beszélni, hogy velük megértem magam és fordítva is.

2011. aug. 15. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... ugyanígy vagyok. Bár én értékelem a csöndet is. Egy jó sörözés a dunaparton hmm...

24/F

2011. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát,köszi de nem Budapesten lakom.

Hogy érted, hogy értékeled a csöndet is??

2011. aug. 17. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek egymagam lenni. Pl. kiülni valahova, és csak nézni ki a fejemből, gondolkodni...
2011. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
velem is így van sokszor.
2011. aug. 17. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!