Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis hogyan jelzi a Rorsarch...

Mégis hogyan jelzi a Rorsarch teszt a szuicid hajlamot?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, és szeretném tudni.
2011. aug. 15. 01:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ő, bocsi, tudom hogy elírtam a nevet :(
2011. aug. 15. 01:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Komoly helyeken ezt a "tesztet" már nem tartják semmire. Olyan, mint a kártyavetés: többet mond el magáról az elemzőről azzal, hogy mit néz ki belőle, mint a tesztalanyról.
2011. aug. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor máshogy fogalmazok. a nemkomoly nagyokosok szerint mi jelzi a szuicid hajlamot a tesztben:?
2011. aug. 15. 01:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de szerintem éppen ez az, hogy nincsenek lefektetve szabályok, mindenki azt néz ki belőle, amit akar.

Szerintem még azok a "nagyokosok" is nagyjából egyetértenek abban, hogy nem annyira egyszerű és egyértelmű a kiértékelés, hogy erre egzakt válasz lenne. "Ha a másodki ábrát döglött állatnak nézi az alany, akkor öngyilkosságra hajlamos." Szerintem ezt ők sem hiszik, ez komolytalan következtetés lenne még szerintük is. Egyébként a teszt nem csak az ábrákból áll, hanem szóbeli vizsga is, hosszú beszélgetéssel. Ebből szerintem több minden kiderülhet, mint az ábrákra adott válaszokból.


Az én módszerem az, hogy bábokat adok az alanyok kezébe és játszaniuk kell velük. De mióta magamon is megcsináltam a bábozós tesztet és az jött ki, hogy szexfüggő vagyok, azóta nem praktizálok. :DDD


Ha még nem láttad volna:

[link]

A magyar oldalon sem rossz az írás róla, de az angol jobb.

2011. aug. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, most újra elolvastam mit írnak róla a wikin és itt az van:


A második ábrán sokan látnak vért, ezért ebből sokszor kiolvasható, hogyan reagálnak a dühre, a lelki vagy fizikai fájdalomra.


A negyedik kártya az "apafigura", amire lentről felfelé tekintünk rá, amit elnyomásnak, a fölöttünk lévő hatalomnak is lehet tekinteni. Ezért ebből is kiderülhet, hogyan viseli az alany, ha uralkodnak felette, megtörik-e vagy sem.


A nyolcadik kártya színessége és bonyolultsága miatt stresszes, kényelmetlen helyzetbe hozhatja azokat, akik nem szeretik a komplex, megerőltető feladatokat. (Mármint azt, hogy minden hülye ábrából ki kell nézni nekik valami értelmeset... :D )


Ugyanez igaz nagyjából az utolsó, tizedik ábrára is és egy kicsit a kilencedikre is.


Nahh, hát itt ez van írva.

2011. aug. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ja a wikit olvastam én is, és elég nagy szar, meg már csináltak rajtam ilyet szóval tudom hogy nem csak egy rész. Csak angol oldalakon mindig ezt írják h kimutatható az öngyilkos hajlam, nade akkor ez halandzsa.
2011. aug. 15. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Öö.. nem az a fő elemzési szempont, hogy mit látsz az adott táblán. Illetve az is egy szempont, de nem egyedüli, nagyon összetett a teszt kiértékelése. Ha egy képen egy piros foltban vért látsz, az egy reakció egy tábla egy elemére, felírják, jelent valamit, de összességében keveset. Nézz utána, vegyél ki egy rorschach-könyvet, vagy ha van pszichológia szakos ismerősöd, kérd el a jegyzeteit vagy kérd meg, magyarázza el.
2011. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!