Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz járni. Már egyszer bejelentkeztem, de lemondtam, mert félek, hogy lebukom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17l vagyok. 3x próbálkoztam öngyilkossággal. 1x a dokim 'beutalt' egy pszichológushoz, hogy beszélgessek vele, de kb 3x-4x voltam nála. Aztán nem jártam. Viszont most szeretnék. Év vége körül bejelentkeztem, mert egyre jobban érzem magamon, hogy valami nincsen rendben.

Anyámmal nem beszélek róla, mert nem lát rajtam semmit, csak gyakran megjegyzi, hogy sokat fogytam, stb. Nem érti meg, hogy valami nincsen rendben, pedig célozgattam már rá, hogy gyakran vannak hangulatingadozásaim, stb.


2011. aug. 16. 18:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A régi pszichológusod nem is szólt semmit, hogy 3-4 alkalom után eltűntél? Nem keresett?


Kérdésre reagálva, jelentkezz be megint, és kezdj el járni.

2011. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellentmondás ez egy kissé?

Félsz, hogy lebuksz, közben meg szeretnéd, ha az édesanyád észrevenné, hogy problémáid vannak.

Menj el pszichológushoz, szükséged van rá.

Ha nem akarod, nem kürtölöd világgá, de ha mások megtudják, abban sincs semmi. Én pszichiáterhez jártam, pedig éltanuló voltam, most az egyik legjobb magyar egyetemre járok, és senki nem gondolná rólam - nem hirdetem, de nem is valami hűdenagy titok, mert az életem része volt, felvállalom, hogy voltak gondjaim, és örülök, hogy kaptam segítséget. Az USA-ban pedig már szinte divat pszichomókushoz járni.

De a te esetedben tényleg szükséges (: szóval csak hajrá. Változást és boldog éveket kívánok.

2011. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
hogy érted azt, hogy próbálkoztál? 3x öngyilkos akartál lenni, de a végén meggondoltad magad?
2011. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Begyógyszereztem 3x magamat, de nem vettem be eleget.
2011. aug. 16. 19:55
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát ezt meg hogy nem vett észre a kedves mama? Jó, hogy a gyógyszerezéstől nem nyiffan ki az ember, de azért tud annyit feküdni eszméletlenül, illetve fuldoklani a hányásától, amit elég nehéz nem észrevenni.
2011. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyszer annyira kiütöttem magam, hogy egy hét kiesett. Akkor küldött a dokim pszichológushoz. Anyámnak nem mondtam el, hogy mit tettem. Akkor jött rá, hogy begyógyszereztem magam, amikor megtalálta a naplómat. Megjegyezte, hogy 'milyen szörnyű volt azt olvasnom, hogy öngyilkos akartál lenni', többet nem is beszéltünk róla.
2011. aug. 16. 20:37
 7/21 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a 'kedves' édesanyád nem szentel elég figyelmet a dolognak, még nem kell tovább folytatnod az önpusztítást, hogy felhívd magadra a figyelmét.

Sajnálatos, hogy ilyen nemtörődöm szülő, de el kell fogadni. Valaki mástól majd bizonyára megkapod a neked járó szeretet. Nem tehetsz róla, hogy érzelmileg nem igazán fejlett az édesanyád.

És a magad érdekében: menj el pszichológushoz.

2011. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Félek a reakciójától. Viszont a suliból nem lehet 'csak úgy' hiányozni, hiába van igazolás. Az osztályfőnök felhívja a szülőket, ha nincs suliban a gyerek. Én meg nem vagyok olyan jóban vele, hogy elmondjam, miért nem vagyok suliban.
2011. aug. 16. 20:43
 9/21 anonim ***** válasza:
Na de mikor egy hét kiesett ő nem találkozott veled, vagy mi? Nem látta milyen állapotban vagy?
2011. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De, látott. Viszont nem emlékszem a reakciójára. Csak annyira, hogy kórházban is voltam.
2011. aug. 16. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!