Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az emberektől úgy...

Félek az emberektől úgy általában, olyan mintha teljesen külön lenénnek tőlem, nem bírom elhinni magamról, van e bennem egyáltalán valami emberi? Ez személyiség zavar?

Figyelt kérdés
Idegennek érzem magam. Az embereket is. De ezért mindent megteszek azért hogy ne legyek egyedül. Talán kicsit megalázom magam.Ha belemegyek egy kapcsolatba onnan nincs visszaút. Vagyis ha megszeretek valakit..ha erőszakos is velem.. nem bírom kiverni a fejemből.. Nem tartom nagyra magam, a testemet főleg. A testem egy tárgy. Állandóan ambivalens érzéseim vannak, senki nem bír kiigazodni, de szerintem már kerülnek.. Gyakran urrá lesz rajtam valami külső dolog, zene vagy könyv, film, fölveszek személyiségeket. Ez komoly, egy csomó minden voltam már! Fiú is, vagy sírtam mert úgy éreztem drogos vagyok.. Persze ezek elmúltak, és nem vagyok elmebeteg, fizikailag nem "változtam át". Néha ha szorongok, olyan mintha hallucinálnék, persze tudom hogy nem, vagyis hogy amit érzékelek az igazából csak én érzékelem.. Elég furi. Gyakran szorongok. Az emberek nem bírnak kigazodni rajtam. Én se ő rajtuk. Meg magamon. Mondták már hogy személyiség zavarom van, picit.
2009. ápr. 15. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát ez elég furcsa. Egy pszichológust nem baj, ha felkeresel, akár online formában is.

Megjegyzem Schopenhauer is írt egy csomó okos dolgok az emberektől való elkülönülés és az intelligencia kapcsolatáról. :)

És igaza van. :)

2009. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

néha nekem is vannak hasonló kitöréseim, eddig azt hittem őrült vagyok vagy skizofrén, de hétfőn beszélgettem egy hasonló sráccal, nagyon jól elvoltunk, ő is mondta, hogy eddig azt hitte ő is egyedül van.

amúgy szerintem a magas intelligenciaszint okozhat ilyeneket (nem egoizmusból írom, ez egy tapasztalat) 18/l

2009. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem dependensnek tűnsz.
2009. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez ijesztő. Én is ilyen vagyok, szóról-szóra! Voltak barátaim, de elhagytak. Hónapok távlataiból szenvedek miattuk, szeretem őket, nem tudok elszakadni.

Voltam már minden. Várandós anyuka például. Persze ez nem tart sokáig. Ez tartott a legtovább... 3 hónapig. Bajom lett belőle, mert teljesen beképzeltem.

De legalább nem vagyok egyedül.

Tudnál adni egy MSN címet? Szívesen beszélgetnék veled.

2009. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok oO
2009. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Abban van igazság,hogy magas intelligenciájú(érzékeny emberek)még a művészlelkek is,hajlamosak ilyen érzésekre.De ezt túlzásba is lehet vinni,s akkor már átmeneti zavart okoz a személyiségben(lásd valamelyik előző,állapotosként érző válaszoló).A családi háttered milyen egyébként?Megkaptál minden szeretet?(Ezt a ragaszkodásod,az alárendelt szerepek miatt kérdezem)Édesapád melletted volt?
2011. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus/pszichiáter felkeresése valóban ajánlott, biztosat csak az mondhat. Ne próbáld diagnosztizálni magad, s itt nem is fog tudni senki diagnózist felállítani rólad. Ehhez szakember kell, s ha nincs is probléma, legalább megnyugtat. Ami miatt én furán néztem, az az, hogy "fölveszek személyiségeket". Ezt mégis hogy érted? Hallottam olyan személyiségzavarról is, ami kapcsolatba hozható ilyen dolgokkal, s ha ez komoly, mindenképp keress fel egy szakembert!

Egyébként én is szívesen megismernélek, ha úgy gondolod, írj egy msnt privátban :)

18/L

2011. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!