Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy megváltozzam?...

Mit tegyek, hogy megváltozzam? Depressziós lennék? Olvassátok el lécci. Jól tettem?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.

6.ban még boldog voltams minden jól ment igaz a suli nem de a lelki álapotom ugymond jó volt.

7.ben valami miat más lettem anyumék azt mondták serdülök

az akkori sulimban nem bírtam tovább, a suli 3 hetét már másik iskolában keztem ,de ezt is nagyon nehéz volt ki hisztizni anyuméknál.Ahova mentem suliba mindenkit ismertem szinte már hisz a sulitol nem mesze laktam s a barátaim is oda jártak.

De mint kiderült nem is olyan jó barátok.

Elöször minden jó volt tanárok kedvesek s a gyerekek is.

De mivel egyedül voltam rocker a suliban mindenki piszkált.Az osztálytársaimat egyre jobban gyülöltem nem ids tudom miért,igy az akkori 8 kosokal vagy a 6 kosokal logtam.Mikor a 6-osokal voltam az osztály társaim beszologatak elöszzör nem érdekelt de mikor már pletykálni keztek akor már igen.Sokszor voltam egyedül ugy éreztem igy jóbblesz.

7 félévnél kiderült hogy több tantárgybol is bukásra álok edig is streszes volt a suli de ez után még jóban.

Ekkor keztem kifordulni magambol...Keztem játszania tűzzel ahogy a barátaim mondták.A suliba jó kislány voltam az utcsó padban ültem.% magatartás 2 szorgalom ez jelemzett engem.Suliban a kisangyal suli után az ördög.

Újra el keztem logni a sulibol mint 6 ban.Barátokal sokszor piáltam.De volt olyan is hogy a szobámban egyedül ültem s sírtam s csak ittam nem is tuodm miért.

Majd jöt hogy viaszt öntötem akezemre mega gyertya lángja fölé tetem a kezem,de ez egy idő után már nem adot akora fájdalmat.Ekkor pengéhez nyultam vágdostam kezem s volt h szívtam a vérem.

Keztem azt hinni be diliztem.De jóban lettem .xy nal s minden meg változot.ő lett alegjób b.nőm de kiderült hogy nála sem rozsász a helyzet.

Olyan volt mint én ekkor éreztem hogy nem vagyok egyedül de a b.nőm egy idő után el távolodot tölem.

Azal indokolta hogy az a oka hogy már nem tudom felviditani mikor depresziós állapotban van.

És én mit szoljak?.

vége let a sulinak jöt a nyár csodásan telt kivéve mikor sötéten látam mindent(rosznak).

Most 8.ban már teljesen más volt rosszabb mai napig minden nap sírok s még mindig élvezem afájdalmat sokszor beszélek magam ban.

Imádom a verseket s írok magam is ..

Anyumék azt mondják tul depreszivek s igazak.

Igazak rám...az érzéseimet írom le..

Nyertem írói verseet is..ettöl érzem magam boldognak.

Érdekel a Pszihologia pszichiáter szeretnék lenni ezért olvasgatam pár dolgot pl: hasonlo lányokrol mint én akik lelki problémával küzdenek.

Tudom hogy nekem is lelki problémáim vanak ..

Ezért nem rég beszéltem orvosal is azt monta hogy jól tetem hogy felkerestem s hogy fel ismertem a problémát.

De még mindig érzem azt a folyto érzést s még mindig halom azt a hangot a fejemben,remélem nem sokáig lesz még ez igy.

S miért nem vette más észre a problémát mirt csak én s a szüleim? akik ott vanak velem minden nap ...?miért nem vették észre?.......

Bocsánat az írási hibákért!


2009. ápr. 15. 19:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszu let s érthetlen bocsánat...
2009. ápr. 15. 20:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem várhatod hogy 14 évesek felismerjenek lelki problémákat vagy belegondoljanak akármibe is. plusz Azért csak a szüleid ismerték fel mert nekik vagy fontos az életben. Jó hogy elmentél orvoshoz, ne hagyd abba. énis nagyon depressziós voltam, kicsit más mint az átlag és 17 éves koromig tartott a depressziom de mostmár jolvagyok szerintem arrol van szó hogy meg kell komolyodnod, és majd lesznek normális barátaid stb késöbb mikor felnőssz egy kevésbé butácska életkorba. sok sikert!
2009. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja és a piálást nagyon sűrgősen hagyd abba, mert könnyen alkoholista lehetsz, egy két hónap alatt is, főleg ha valakinek lelki problémái vannak.
2009. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösszi.
2009. ápr. 15. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Jól tetted, hogy orvossal is beszéltél! Főleg az becsülendő, hogy felismerted a problémádat, és hogy tenni akarsz ellene valamit. Ehhez sok kitartás kell, és nem csak egyszer beszélni egy szakemberrel! Próbálj néha, egy szép napos délután csak olyanokkal foglalkozni, hogy szépen süt a nap, csivitelnek a madarak! Hidd el, ha már ezeket is észre tudod venni, és élvezni az ilyen apróbb örömöket is, egy idő múlva nem fogod olyan sötéten látni a világot! Tudod, a korodbeliek még nem veszik észre, ha valamelyik társuknak lelki problémái vannak, vagy ha észre is veszik, csak cikizik az illetőt (mint téged is cikiztek), nem tudják, hogy ezzel többet ártanak neki. Írd ki nyugodtan magadból a fájdalmadat, írj ki magadból minél többet, hogy ne szaporodjon fel benned a sok keserűség. Sok embernek segít, ha kiadja magából a gondokat (na nem úgy gondolom, hogy mindenkivel erről beszélget), erre jól jön neked a versírás. Hidd el, hogy te is boldog lehetsz, és jól látod, hogy nem az ivás meg magad vagdosása a boldogsághoz vezető út. Esetleg ha elkezdesz sportolni, mondjuk kocogni, az is sokat segít, közben sokféle dolgot "meg tud beszélni" magával az ember. Vagy csak egyszerűen nem gondolkozik közben, addig is kiszakad a mindennapi negatív gondolataiból. Ha úgy érzed, tudok esetleg segíteni valamiben, írj nyugodtan akár priviben is! Sok sikert, és mihamarabbi gyógyulást a depresszióból!
2009. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ej te lány, buta vagy, de mégis okos, értelmes! Ezt tartsd meg, a többi dolgot felejtsd el. Ne győlölj másokat, ezt az érzést felejtsd el. Nem kell senkit szeretni, csak ne érdekeljenek. Foglalkozz olyannal amit szeretsz. Ne igyál. Ne dohányozz. Ne vagdosd magad. Írj, rajzolj, mutasd be a műveid, zsebeld be az elismerést, kezdj el beszélgetni másokkal. Élvezd a tavaszt, változtasd meg a gondolataid, és maradj ügyes, mint most vagy, csak felejtsd el a rossz dolgokat.:)
2009. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aszta... Mélyen elgondolkoztatott amit írtál. De őszintén.

Elborzongtam a gondolattól. :( Igazán mély érzéseid vannak. Totál megértelek. Borzalmas, hogy néha azt tudom mondani, hogy a világon egyszerűen már senkit se szeretek. :S


Nagyon jól tetted, hogy orvoshoz fordultál! De télleg.


Majd az orvossal még beszélsz erről, és talán sikerült helyre állítanod az életed. Kíváncsi lennék a verseidre is, én is írogatok néha...

Ha esetleg van msn-ed és lenne kedved beszélni velem, akkor írj majd választ! Nekem rendesnek tűnsz... Ilyen dolgok mellett, én is valahogy így tettem volna.


13L (Sasy)

2009. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!