Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia? Mit lehet tenni...

Ez paranoia? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek minden rovartól, ha látok egyet a házban, azonnal szólok valamelyik családtagomnak, hogy tüntesse el. Egyszer egy pókot találtam, de nem volt itthon senki, teljesen bepánikoltam, attól féltem, ha megcsíp, akkor valami súlyos fertőzést okoz... Felhívtam az apámat, szerencsére nem volt messze, hazajött és megölte. :S
2011. aug. 24. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ez nem paranoia, hanem fóbia
2011. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A pókok pedig pókok, nem pedig rovarok. De mindegyik ízeltlábú :)


És tényleg fóbia. Moderd szakember 20 perc alatt kigyógyít belőle pusztán kérdésekkel és kézeleteddel való játékkal.

2011. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy vehetem fel a kapcsolatot egy ilyen szakemberrel?
2011. aug. 24. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

mondjuk telefonon ;)

szerintem pszichológusra gondolt...

2011. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez félig mondva csinált pánik. a MO-i rovarok nem tudnak súlyos gondot okozni, kivéve persze allergiát, minden más csak kellemetlenség. Ha ezt átgondolod akkor tudni fogod hogy neked nincs mitől félned ezektől. Másik meg a sikítozás és ugrálás hergelheti őket, és csak azért is rád ugranak. Úgyhogy legközelebb maradj nyugodt és lassan mozogj, ha rád száll akkor menj ki az erkélyre vagy hajolj ki az ablakon és hamar elfog tűnni a láthatáron.
2011. aug. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam sikítozni, ugrálni, többnyire inkább ledermedek. Nem merem levenni róla a szemem, hátha eltűnik, vagy akkor jön nekem, amikor nem figyelek. Pszichológushoz járok, bár nem emiatt. De majd érdeklődök nála, hogy tud-e segíteni, vagy ha nem, akkor ajánl-e valakit. Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 25. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!