Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az evésfóbiámmal?

Mit kezdjek az evésfóbiámmal?

Figyelt kérdés
Nem a klasszikus evésfóbiáról (anorexia) van szó. Rendszeresen eszem, nem akarok fogyni, nem érzem magam kövérnek, szóval ehhez nem lehet semmi köze... Egyszerűen nem bírom nézni, ha más eszik. Képtelen vagyok. Azzal nincs bajom, ha más látja ahogy én eszek, de másokat látni sem bírok. Gusztustalannak és természetellenesnek érzem... Wááá, legszívesebben a világból is kirohannék. Még anyámmal sem bírok normálisan együtt ebédelni/vacsorázni, mert ránézek ahogy tömi a fejét és elmegy az étvágyam, kirohannék legszívesebben. De így vagyok mindenkivel. Vagy ha tömegközlekedési eszközön esznek előttem, az a halálom. Legszívesebben leszállnék, de általában csak arrébb megyek... Ahogy beleharap, kérődzik rajta, mozog az egész arca, blőőő. Olyan természetellenesnek tűnik, pedig ésszel tudom, hogy életszükséglet, de akkor is. A lényeg, hogy NEM TUDOM ELVISELNI. Miért lehet ez? És hogy küzdjem le?
2011. aug. 25. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Egyre több dilinyós van...
2011. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
hamm
2011. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elég érdekesnek mondható fóbiád van, az egyszer biztos :)

Szerintem úgy tudnád magad hozzászoktatni az evés látványához, ha anyukádat vagy valakit megkérnél, aki tud a viszolygásodról és jó kapcsolatod is van vele, -legjobb lenne, ha ez a személy a párod lenne- hogy egyen kulturáltan és nagyon apró falatokban, késsel-villával. Közben te is táplálkoznál valami nagyon finom ételt, miközben a másik is ugyanazt az ételt eszi. Így átéreznéd, hogy milyen mennyei az ízkavalkád, mennyire jó érzés enni. :)

Nos, ez csak egy tipp volt, jómagam nem szenvedek semmilyen fóbiában, hát még evésellenesben! :D Azért remélem, segítettem! Szia! és jobbulást!

2011. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azért a helyedben tennék egy kísérletet. Kitálalnék az asztalra jó sok kaját,és elkezdenék enni.De tükörbe.Hogy lássam magamat, hogyan falok,és tömöm a fejembe a sok finom kaját. Ha megtetted, írd meg nekünk az eredményt.
2011. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!