Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehezen tudok koncentrálni,...

Nehezen tudok koncentrálni, úgy érzem mintha taszítaná az agyam az adatokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Végzős gimis vagyok, eddig hoztam a 4-es átlagot, de 1 éve már nem érzem magamat teljesen a toppon. Fáradékonyabb vagyok, és a gondolkodás vagy a koncentráció is egyre nehezebb. Reálos vagyok, emellett programozom is kezdő szinten, de már ezzel is csak a probléma van. Várom a javaslatokat amikkel javíthatok a helyzetemen, és ezáltal majd az érettségimen is...
2011. szept. 1. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
kezdj el multivitaminokat szedni, és bolondítsd meg magnéziummal.
2011. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szedtem tavaly multivitamint. nem volt semmivel sem jobb...
2011. szept. 1. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondold az agyad 1 mágnesnek.
2011. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem rossz ötlet, de az adatok mindig olyan pólusúak mint az agyam... ezáltal taszítóm őket :S
2011. szept. 1. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha sokat kávézol, ebből vissza kell venni, cigiből szintén. Ha alkoholt fogyasztasz, azt teljesen le kell állítani, drogot szintén.


Ha fiú vagy, és maszturbálsz, azt csökkentsd vagy állítsd le teljesen. Vagy ha nem tudod megállni, fogyassz sok cinket, szelént, magnéziumot.


Fogyassz vitaminokat, elsősorban a B-vitamincsaládot. A napi ajánlott dózisnál ne kevesebbet (sok vitamintablettában kevés van).


Sportolj. Ha sajnálod rá az időt, akkor is sokat változtathat napi negyed-fél óra futás vagy súlyzózás is a közérzeteden.


Ha valamit meg kell csinálnod, rögtön csináld meg. A halogatás elfáraszt, stresszel és elrontja a kedved.


Ha kövér vagy, fogyj le, ha a hátadon alszol, feküdj az oldaladra (könnyebb a légzés így), aludj eleget, a túl sok és túl kevés alvás egyaránt probléma.


Közvetlenül alvás előtt már ne nézz tévét és ne internetezz, a szobában legyen hűvös és sötét, ajánlható a hideg vagy a forró fürdő a mély alvásért.


Ha rossz a hangulatod, hallgass zenét, amely javítja. A legtöbb könnyűzene rontja az ember hangulatát. Hangulatjavító zenék: klasszikus zene, katonai indulók, és az energikusabb, keményebb punk, rock, metal egy része. Az előbbiek a megnyugvást és koncentrálást, az utóbbiak a cselekvést segítik elő, csökkentve a fáradságot és lustaságot.


A tévézést és internetezést vissza kell szorítani, jobb olvasni és sportolni.


Foglalkozz sokat a programozással. Az iskolai tananyaghoz kapcsolódó érdekes dolgokat keress és azokról olvass.


Az ember úgy működik, hogy ha valamivel sokat foglalkozik, általában rájön, hogy miért érdekes. És elkezdi érdekelni, ezért még többet foglalkozik vele, egyre kisebb erőfeszítéssel. Pl. a matematikát és a programozást nagyon szívesen elsajátítja az ember, ha talál rá érdekes alkalmazásokat. Érdekes alkalmazásokat pedig mindenki talál, aki érdeklődő és kíváncsi.


Általában csak konkrét dolgokról gondolkodj, pl. egy feladaton. Önmagadról vagy arról, hogy mi lenne, ha, minél kevesebbet gondolkodj. A gondolkodásmódodban azt érvényesítsd, hogy általában mindennek a pozitív oldalát próbáld nézni.

2011. szept. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó komment hasznos lehet. Ezt az életmód változtatást megpróbálom, hátha lesz is haszna. A meditáció, és ilyenfajta keleti gyakorlatokban lehet reménykedni, vagy csupán humbug?
2011. szept. 3. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!