Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hallom a hangokat a...

Miért hallom a hangokat a fejemben?

Figyelt kérdés
Már utánanéztem ezzel kapcsolatos kérdéseknek, és minden válasz a skizofréniához, vagy a fáradtsághoz köti az ilyen dolgokat. Arra lennék kíváncsi, hogy más magyarázat is lehetséges e? Pár hete hallom a fejemben. A nap bármelyik pontjában rám jöhet és nem tudom leállítani. Nem értem amiket mond, de olyan mintha nagyon magyarázna valamit. Lehet ennek más oka is?
2011. szept. 1. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Agydaganat. Fülzúgás.

Ha visszatérő, akkor is jó lenne kivizsgálni, ha más pszichotikus tünet nincs.

2011. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokféle oka lehet, mindenképpen ki kell vizsgáltatni.
2011. szept. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kiskoromban volt hasonló tapasztalatom, mintha vitatkozna, magyarázna egy ismeretlen-ismerős nyelven, néha hangosabban, vagy halkabban. Kisgyermekként sokat szenvedtem ettől, mert nem tudtam tőle elaludni. Utána néztem, de a gyermekkori skizofréniára ez nem hasonlít.
2011. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Gyerekkoromban én is gyakran hallottam hangokat a fejemben. Nem értettem tisztán szinte soha semmit, elmosódott volt, néha mintha üvöltöztek a fejemben, de konkrét szavakat sose tudtam kivenni. Pár évig a hangok abbamaradtak, az viszont előfordult, hogy hallucináltam. Láttam egy fekete macskát engem bámulni az ágy lábánál, ezt először fel sem fogtam, elfordultam, majd a pillanat tört része alatt tudatosult bennem, amit láttam, visszakaptam a fejemet, de nem volt semmi. Vagy (ami kb. egy hónapja történt) vizesnek éreztem a lábamat. Először voltam olyan ostoba, hogy zoknit cseréltem, mert azt hittem tényleg vízbe léptem, de továbbra is azt a jelet küldte a lábam az agyamnak, hogy vizes a lábam. Nagyon kellemetlen volt, de pár hét alatt elmúlt. És lassan megint kezdek hangokat hallani, ez konkrétan ma történt. Az első eset legalább 10 éve történt/kezdődött. Most nincs sok időm, de mondjuk úgy, hogysok fura dolog szokott velem történni.


21/L

2014. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!