Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok a fejemben....

Hangokat hallok a fejemben. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

Legtöbbször este, amikor már félálomban vagyok és éppen elaludnék akkor hallom. Nem tudnám meghatározni hogy honnan szól, mégis tisztán hallom a fejemben. Néha nap közben is előfordul, de ott ritkábban.

Gyakran fáj a fejem és általában szédülök. Nem ritka hogy elindulok valahova és nem tudom miért kell odamennem, vagy egyszer csak körül nézek ott vagyok valahol és nem tudom mit keresek ott. Képtelen vagyok huzamosabb ideig koncentrálni valamire.

Kerülöm az embereket, nem beszélek az ismerőseimmel sem. Teljesen elzárkóztam tőlük, hogy ne tudjanak kommunikálni velem. Utcára se nagyon merek kimenni mert viszolygok a tömegtől.

Rendszerint melankolikus hangulatom van és alapvetően könnyen lehangolódom minden apróságtól. Gyakran olyan dolgok nyomasztanak, amik az eset fontosságához mérten nem lennének indokoltak. Ilyenkor órákon keresztül csak nézek magam elé és gondolkodok.

Enni se tudok rendesen mert egyből hányingerem lesz.


Szerintetek ez mi lehet? :\ És mit lehetne tenni?

Értelmes válaszokat várok, aki offolni akar az ne itt tegye pls.


2009. dec. 25. 14:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Szia, sajnos én ebben a témában jártas vagyok. A tüneteid alapján mániás depresszió és kezdődő skizofrénia. Mielőbbi pszichiátriai vizsgálatot ajánlok. Gyógyszerekkel teljesen tünetmentessé tudnak tenni, és semmilyen fennakadást nem fog okozni a további életedben.
2009. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Menj el pszichiáterhez, ne érezd kínosnak! A körzeti orvos tud beutalót írni.

Ne várd meg hogy tovább romoljon az állapotod! Minél korábban mész el annál könnyebben tudják kezelni.

2009. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Én is skizofréniára gyanakszom (bár nem vagyok orvos, így tényleg csak gyanú)... :S Az anyósom is paranoid skizofrén, és a tieidhez nagyon hasonló tünetei vannak.

Feltétlenül keress fel egy pszichiátert, és ne aggódjál, gyógyszerrel kezelhető, és nem te vagy az egyetlen akinek ilyen gondjai vannak.

2009. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%
A mániás depressziót nem látom, mániáról itt végképp nincs szó, a depresszió pedig a skizofrénia kísérő jelensége. Menj orvoshoz, ne várj, mert magától nem javul meg. Amiket leírtál, azok a skizofrénia tankönyvi tünetei. Óriási szerencséd van, hogy felismered, hogy valami nem stimmel, mert a legtöbb ilyen beteg teljesen eltávolodik a környezetétől, mert nem hajlandó orvoshoz menni. Nekem is van egy ilyen rokonom. (Ő is hangokat hall, néha maga elé mered, elmegy találkozókra, majd kiderül, hogy nincs is ott senki, elvesztette a kapcsolatait.) Rendszeres gyógyszerszedéssel viszont teljesen tünetmentessé és munkaképessé tehető, ilyen közvetett ismerősről is tudok, aki azóta két gyerek boldog édesanyja. Szóval január 4-én kérj időpontot egy pszichiátertől és ezzel minden problémának elejét veszed.
2009. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichiáterhez, de beutaló nem kell, ez a fajta ellátás nem beutalóköteles. Viszont ha elfogadsz egy tanácsot, mindenképpen csináltass egy CT-t a fejedről. Egy sch-s nem mindig tudja magáról, hogy hallucinál és valami nem oké. Nem mindig van betegségbelátása. Szóval nem ártana egy kicsit belenézni a fejedbe.
2009. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltatok :)
2009. dec. 25. 15:35
 7/30 anonim ***** válasza:
29%

A tüneteid tényleg utalhatnak skizofréniára, de szerintem nem az van itt a háttérben... Látszik, hogy azért eléggé tudsz magadról, tudod, hogy mi normális, és mi nem. Nem írtál bővebben magadról, hogy hány éves vagy, mit csinálsz, hogy élsz, mi bánt...stb... Ezek hiányában nagyon elhamarkodott, aki bármi "ítéletet" mond, mert simán lehetnek ezeknek a dolgoknak lelki okai. A hallucinálásod pedig fura, mert írtad, hogy félálomban hallod őket, és az szerintem normális, mivel ébrenlét és alvás közötti állapotban előfordul az ilyesmi, mivel már kezdesz álmodni.

Amúgy sok tüneted arra utal, hogy rettenetesen túl vagy hajszolva. A stressz, a fáradtság és a túlhajszoltság hajmeresztő, ijesztő, és nagyon könnyen félreérthető tüneteket tud okozni. Szóval gondold át, hogy miket csinálsz mostanában, és mennyire fáraszt ez ki.

Én a hallucinációt nem igazán úgy képzelem el, hogy "jééééééé, hallucináltam!!! Vajon most meg mivan'??", szóval szerintem egy ilyen beteg nem igazán tudja elkülöníteni a valóst a valótlantól. Én is hittem már magamról, hogy skizofrén vagyok/leszek,egyre jobban belehajszolódtam az egészbe, így még újabb és újabb tüneteket produkáltam. Az agy nagyon komlex, bonyolult szerv, a skizofrénia pedig elég ritka dolog, és akkor sem így szokott zajlani (hogy az egyén pontosan tudja, hogy valami nem stimmel vele). Menj el orvoshoz, nem veszíthetsz semmit, max megnyugtatnak.

Jelenkezz majd, hogy mi van veled, mert érdekel a dolog, meg hogy mi lesz veled.

2009. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
6%
Nem valószínü,hogy skizofréniás vagy,a tüneteknek hosszabb ideig kell fennállni ahhoz,hogy a diagnózist orvos felállítsa skizofrénia esetében.Lehetséges,hogy kimerült vagy,sok minden foglalkoztat,estére kibukik az agyad ,azt hallod,véleményem szerint depressziós vagy és szorongásod van.
2009. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

08.49! Honnan tudod, hogy mióta állnak fenn a tünetei? Honnan tudod, hogy a kérdező kimerült, mikor erről egy szót se írt? A depresszió együtt járhat a skizofréniával, de önmagában nem produkál tipikus skizofréniás tüneteketsorozatot, mint amilyen ez. Gyógyszerrel kezelhető, nem kell tőle irtózni.

14.27

2009. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Mivel most írta,gondolom nem több hónapja állnak fenn a tünetek.Onnan tudom,hogy van a családban ugyanilyen tünetekkel rendelkező rokon,nem skizofréniás,hanem kevert szorongás-depresszió,a tüneteket is ismerem,ezt tanultam.
2009. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!