Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Innen már tényleg nincs kiút?

Innen már tényleg nincs kiút?

Figyelt kérdés

Hosszú ideje depressziós vagyok már, az elmúlt években sok mindenen mentem keresztül.

Egyszerűen nem tudok kijönni belőle. Pedig van segítségem. A barátaim magukhoz képest probálnak segiteni, pszichologussal is beszéltem nem egyszer :).

Azonban egyszerűen nincs olyan dolog amiért megérné élnem. Bárhogy próbálok találni valamit, egyszerűen nem vágyom semmire, nincs ami itt tartana. Nem látom azt, hogy bármi is örömet okozna, emellett pedig egész napos fizikai fájdalommal is élek. Lehet sokan meg sem éreznék ezt a fájdalmat, de nekem ez is bőven elég.


Az a baj, hogy egyre mélyebbre csúszok, ahogy egyre egyértelműbbé válik, hogy semmire nem vágyok csak, hogy legyen már vége.


Tényleg ennyi lett volna?


2011. szept. 1. 22:10
 1/4 skate girl válasza:
Nem erre gondolni se merj!!! Nekem is az egyik barátnőm ilyesmivel küszködött, de egy idő múlva (neki egy év) alatt mintha meggyógyult volna. Ne hogy azt mond hogy nincs olyan dolog amit nem szeretsz csinálni, mert nem hiszem el. Gyerekeid, férjed vagy háziállatod nincs? Ha nincsen háziállatod, akkor szerezz be egy kutyust a menhelyről, mert tök mind1 hogy honnan, de akkor legalább menhelyről, mert ezzel jót teszel, és ezen felül egy igazi örök barátra lelsz. Nem is sejted mennyi mindent adhat egy kutya. Ha törődsz vele, nem rugdosod csak úgy , de nem is kényezteted el, akkor ő is úgy fog hozzád viszonyulni. A kutyák nagyon rendes állatok. Ő bennük biztos megtalálod az örömöt, kedvet , vidámságot! :D
2011. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is depressziós vagyok évek óta de nálam másképp jelentkezett a betegség, érdektelenség az megvolt meg a befordulás elzárkóztam mindentől, de az hogy nincs értelme élni az sose fordult meg a fejemben, így teltek az évek aztán tavaly kezdtem érezni hogy jó lenne már valamin változtatni előtte nem zavart elvoltam abban az állapotomban.

Most már sokkal jobban érzem magam lelkileg lerendeztem magamban minden dolgot ami régen nyomasztott és most már próbálok újra normális ember lenni.


tanácsot nem tudok adni, mert ami rajtam segített nem biztos hogy rajtad is fog

2011. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz/pszichiáterhez kell menni.


Van persze millió javaslat, amik már nyilván sokszor elhangoztak itt a gyk-n. Érdemes utánakeresni.


Amúgy azt próbáltad már, hogy pl. egyszer egész éjjel fennmaradsz? Az esetek 2/3-ában a depressziós pácienst másnap délutánra mintha kicserélték volna. Semmibe se kerülne kipróbálni. A lényeg, hogy egy percre se aludj el, tehát egész éjszakára és reggelre megfelelő programot kell biztosítani (a bulizás nem ajánlott, mert kifáraszt). Ha ez megoldhatatlan, akkor fél éjszakát kell aludni korai keléssel (pl.: aki éjféltől 7-ig szokott aludni, az ébressze magát 3-kor).

2011. szept. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A remény hal meg utoljára.

Mindenképp fordulj szakorvoshoz!

Ha már voltál,akkor másikhoz.Az élet gyönyörű még ha sokszor nehéz is.A mai pörgős világban szinte mindenki van maga alatt.Én nem vagyok szakértő csak véletlen kérdésben olvastam a kérdésed,de nem tudtam elsiklani fölötte,mert akár hogy is de embertársainkon segíteni kell.

Gondolom nem hiába írtad,bizonyára van rá okod.

Talán egy kis kikapcsolódás javítana a dolgon.Bármi ami régen szerettél,vagy vágytál rá.

Keress egy jó könyvet nagyon bele lehet merülni , vagy meditációs gyakorlatok,sportolás,egy jó szerető.

Egy kicsit kapcsolj ki,aztán azokat a problémáid amiket meg lehet oldani,vagy az idő vagy te lassanként megoldod.

Amit meg nem azt el kell fogadni és azokkal együtt kell élni.Ha körűlnézel a nagyvilágban bisztos találsz olyan embereket akik sokkal nagyobb gondokkal küzdenek,mégis hatalmas eredményeket érnek el,társadalmi életet élnek, és próbálják elfogadni a dolgokat ha nehéz is.

Akit én nagyon tisztelek : Stephen Hawking


Minél előbbi javulást,gyógyulást kívánok.

2011. szept. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!