Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék segíteni rajta?...

Hogy tudnék segíteni rajta? /magába fordulás/

Figyelt kérdés

Borzasztó ezt látni, nem tudom mit tegyek, közben már én vagyok ettől teljesen kiborulva. A barátnőm nem hajlandó elmondani, hogy milyen gondjai vannak, teljesen magába zárja a gondokat, és azt akarja, hogy teljesen egyedül legyen, mert, hogy ez "idáig bevált" neki. Nekem ez abszolút új, és nem tudok vele lenni, segíteni, mert nem hagyja.

Mit tudnék tenni?


2011. szept. 2. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő nem akarja nem nagyon tudsz mit tenni...

De szerintem azt megemlíthetnéd, hogyha magába zárja a dolgokat, és eltemeti az egyszer előjön, valamilyen élethelyzetben, és abban nem lesz köszönet. (Tapasztalat.) Ezzel nagyon vigyázni kell. Próbáld ne sürgetni, hagyd, hogy ő beszéljen, és ha végképp nem akar, akkor se faggasd, csak magyarázd el neki ezt, hogy ne zárja magába, mert a bánatelnyomás visszaüt többszörösen. Vagy kérdezd meg, hogy miért nem mondja el, mert ennek komoly lelki oka lehet, vagy azért nem akarja elmondani, mert sok emberben csalódott. Biztasd, hogy benned nem fog, és nyugtasd meg. És ne hagyd el, még akkor se, ha eleinte zárkózott...

2011. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
28%
Bassz le neki egy pofont.
2011. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most új élethelyzetbe került, változott a környezet, egyetemre jár, új a helyzet... Mondtam neki, hogy bennem megbízhat, és bármikor elmondhatja, hogy mi bántja. Nem is akar találkozni senkivel, velem sem. Ez nagyon rossz. Nagyon negatív, most olyan nem érdekli senki-semmi. Mellette lennék, de nem enged ebből... Így bizonytalannak érzem, hogy egyáltalán mit várhatok tőle, ha elmúlik ez az egész. Tőlem is pár nap szünetet kért...
2011. szept. 2. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Akkor tényleg hagyd egy kicsit.

2011. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!