Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkretette az életem a...

Tönkretette az életem a túlsúly. Már semmihez nincs kedvem, még élni sem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Nagyon túlsúlyos voltam/vagyok. Közel 100 kiló voltam. Sikerült lefogynom az idén 81-re, még 10-et szeretnék fogyni.De már belefáradtam az egészbe.

3 év alatt híztam igy el. Elötte sovány voltam, voltak barátaim, nagyon eleven, hiperaktív voltam stb...

Amióta túlsúlyos vagyok, egyre bezárkóztam mindenki elől, senkivel nem foglalkoztam, a barátaimmal is megszakadt a kapcsolatom, ki sem megyek , egésznap itthon vagyok. Csak akkor megyek valahová ha nagyon muszály. Iskolába se járok, magántanuló vagyok. Szégyellem magam a világ előtt, hogy hogy nézek ki stb... Most hogy fogytam , már sokan mondják hogy milyen jól nézek ki stb.. De engem már ezsem vigasztal. Itt vagyok 17 évesen, 8 iskolával . Életbe sem tudom mit fogok csinálni, se iskolám semmi.Egyszerűen semmivel nem foglalkozom, nagyon zárkózott vagyok, még a családtagjaimmal szemben is. Évek óta egyedül vagyok.Senkinek nem mondom el a bánatom vagy örömöm stb... Már ott tartok hogy vége, belefáradtam, ennyi volt. Nem bírok tovább így élni. Mostanába egyre többször jár az eszembe az öngyilkosság gondolata. De nem úgy hogy jaj öngyilkos akarok lenni, csak úgy fejembe van hogy úristen, öngyilkos.. Nem nem nem, félek attól hogy véletlen meg is teszem, nem tudom majd kontorllálni magam stb.. Ez jár a fejembe, és alig tudom kiverni belőle. Pedig nem akarom ezt tenni, de mégis ez a gondolat kering bennem. Tudom... pszichológus... de annyira, de annyira zárkózott vagyok, hogy még neki se mondanák semmit, félek. EGyszerüen nem tudom mihez kezdjek. De valamit lépni kell, mert ez már nem állapot.


2011. szept. 3. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó mondatod a kulcs... ez vigyen téged előre!
2011. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj el egy pszichiáterhez!Én is túlsúlyos voltam,oka volt annak hogy hip-hop miért híztam el.Rengeteg problémám volt.Azt mondta a doktornő,hogy amint rendbe teszem az életemet,megnyugszik a lelkem,le fogok fogyni.Hiszen épp testben épp lélek.Így is történt.Mindent rendbetettem,úgymond meggyógyultam és 34kg-t fogytam.Most így 61kg vagyok.A doktornő szerint,lelki eredetű a hirtelen hízás.Mindenképp kérj segítséget egy szakembertől,ne szégyeld.A betegség nem szégyen,és örülök hogy már egészséges vagyok.Sok sikert!
2011. szept. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

felnőttként is felnézek rád, hogy már ennyit lefogytál.

felnőttként hasonló sűlyról indulok. Én is szeretnék lefogyni! hogy örülnék a 81-nek !!!

Kérlek adj tanácsot, hogy te hogyan csináltad.

Ne keseredj el, tars ki! Egy boldog, nem túlsúlyos felnőttkor negvígasztalhat mindezért.

Hogyan, és miért híztál el 3 év alatt?

2011. szept. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amikor középsuliba kerültem, akkor kezdődött. A barátaim is másik suliba kerültek, megszakadt a kapcsolatom velük. Nem tudtam beilleszkedni az új iskolába. És így kezdődött az egész.


Hogy hogy csináltam? Sportolok, minden másnap 40-45 percet. Szobabiciklizet, vagy DVD-re tornázom, súlyzózom. Oda figyelek hogy mit eszem. Kevés szénhidrátot eszem , sok fehérjét. Kerülöm a cukros,zsíros , lisztes ételeket. Sok gymümölcsöt,zöldséget eszem. Naponta 3 liter szénsav mentes vizet iszom. Röviden ennyi.

2011. szept. 3. 09:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Először csak elkezdtem, gondoltam lesz ami lesz. Aztán kezdtek szinte olvadni a kilók. Eleinte még nem is tornáztam mert lusta voltam arra is. Amikor már 6-10 kiló fogyásnál tartottam. Egyre lelkesebb lettem, és csináltam, + akkor már elkezdtem tornázni is.
2011. szept. 3. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is a lelkedet kell helyretenned! A barátaid nem azért fordultak el tőled, mert meghíztál, hanem azért, mert nem foglalkoztál velük! Menj el velük sétálni, beszélgetni és érdeklődj irántuk...Így nekik el tudod mondani a bajaidat, és a lelked megnyugszik... És utána kezdődhet a fogyókúra! Amit az előbb leírtál, hogy a tv előtt tornáztál, figyeltél az étkezésedre, bicikliztél... Csináld ezeket továbbra is, és hidd el, hogy SIKERÜLNI FOG!! ;) És amúgy pedig... nézz körül a környezetedben! Nem hinném, hogy ott is csak a sovány lányok a menők!

Rajtam is van max. 10 kiló olyan felesleg, ami látszik is... Ennek ellenére én mindig ara gondolok (ha jön egy ilyen depisebb időszak), hogy a városban hány olyan duci lányt látok, akik a jobbnál jobb képűbb srácot kezeit fogják! És arra, hogy azok az anorexiás csajokat 20 éves korukra teljesen kiélik a pasik, és akkor jövünk majd mi! ;) A kedves, aranyos, megértő lányok... És 20 évesen már nem azzal foglalkoznak (nagy részük!) a srácok, hogy kinek mekkora a melle, vagy mennyire narancsbőrös a feneke! Szal, mozogj, sportolj, és élj társasági életet... kitudja, lehet, hogy egy haverokkal való lógás során ismerkedsz meg Vele! ;) :$

2011. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező!

Ügyesen oldottad meg a dolgot. Folytasd tovább. De ezt a magadra való odafigyelést ne nyűgként éld meg. Mi, soványak minden nap így élünk. És eszünkben sincs ezt tehernek tekinteni. Én 165/60 vagyok . Pasi. És nem tudok elfáradni. Nem lihegek, meg fújtatok, nem szakad rólam a víz. Remekül érzem magam, még a kánikulában is. Ugye azt tudod, hogy mindezt magad okoztad magadnak. Akkor meg tegyél is ellene. Ne másokat, meg a nehéz életedet siránkozzad.

2011. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Őszintén nem értelek...olyan fiatal vagy ha az egyik kezed kitépném még simán visszanőne, te meg önygyiségen agyalsz?Emos vagy? Nemár haver...keresd meg a régi cimbiket, vagy szerezz újakat, neked társaság kell nem terápia!!!még lehet érettségid, diplomád, lehetsz még katona, vagy vadakat terelő juhász...ha ledobtál már 20kg-ot ne most add fel. Ha tolna megyei vagy írj privit és elviszünk bulizni, rád uszítunk pár részeg tiniribit és nem fogsz önsajnálatba merülni.
2011. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!